senzor temberature u kabini


Recommended Posts

Pozdrav! Imam jedan problem koji me strasno iritira! Naime u poslednjih 2-3 meseca na autu mi je pocelo da se cuje neko sistanje vazduha unutra dok auto radi! Sve do danas mislio sam da negde pusta od grejanja na ona plasticna creva, medjutim, danas sam uspeo da lociram sta se cuje! U pitanju je neka mala spravica ispod volana pricvrscena za tapacirung odozdo! Ima dzek od struje i malo crevce koje uvlaci vazduh iz kabine! Verovatno se pokvarilo pa sisti! Interesuje me ako neko zna cemu sluzi, i dal moze nesto da pojebe?

Evo i slike...

Image115.jpg

Link to post
Share on other sites

Malo sam cackao po net-u i saznao da je to senzor temperature u kabini! Medjutim, kod mene je crevo sa toga povezano na sistem vakuma na usisnoj grani i kad ga otkacim spadnu obrtaji motora! Neznam dal tako treba i zasto sisti vazduh u kabini? Malo mi je neverovatno da motor koristi i taj vazduh iz kabine sto vuce vakum???

Ajd pogledaj druze jel i kod tebe tako?!

Link to post
Share on other sites

Cekaj, cekaj...pazi sad ovo, posto moj auto ide na plin a taj vakum je direktno povezan sa usisnom granom, logika je sledeca - ako mi slucajno u toku voznje nestane plina, ja se lepo isprdim u taj vakum, usisnik povuce i eto meni smese za jos koji kilometar...Sta ti je nemac smislio...

Ljudi, nije to nikakav "prdez pump" za stetne gasove, nemojte se zezati, ta spravica se prema BMW PARTS CATALOG zove "passenger room temperature sensor"!

Problem je sto to kod mene sisti kao zmija sarka, i ide mi strasno na zivce! Ja bih rado zacepio taj vakum ali me brine dal sme posto je povezano sa usisnom granom?!

Link to post
Share on other sites

pa ajde sad logika ako je senzor kabine zasto ima taj vakum koji je nakacen na usisnoj grani!!!nekadda davno sam bio kod klinika i to mi je rekao!!ne usisava vase prdeze prdezi(mala sala)nego gasove koji dolaze iz motora u kabinu i slicno!!!

Link to post
Share on other sites

U katalogu bmw delova pise da je senzor za temperaturu! E sad, nisu valjda toliko ludi da pogrese takvu stvar, uostalom moguce je da je i stvarno senzor jer pored tog creva koje uvlaci vazduh ima i stampanu plocicu preko koje vazduh prelazi dok ga usisava, a ima takodje i dzek sa kablicima na sebi! Kako god, meni nije bitno zasta sluzi koliko mi je bitno kako da ga namestim da ne sisti tj. dal smem da ga zacepim! Mozda nesme da se zacepi jer je povezan sa vakumom na usisu, otkud ja znam, nisam majstor jebiga! Znam samo da me uzasno iritira!

Link to post
Share on other sites

smesh da ga skinesh ali morash da ga zapushish

to ide sa creva za servo

ako se ne zapushi kochnica che biti tvrdja i javiche se nestabilan rad na leru a na plinu che dichi obrtaje

ja sam ga zapushio iz istog razloga

mnogo bre nervira

ko da mi neka zmija sikche ispod volana...

Link to post
Share on other sites