Bmw e30 M10 Razvodnik paljenja.


Recommended Posts

Ljudi, imam pitanje, ako neko moze da me posavetuje. Imam problem sa razvodnikom paljenja na kockici, m10 motor.
U zadnjih 2 meseca sam promenio 3 razlicita razvodnika i 4 ruke razvodnika. Problem je u tome, ili barem sta sam ja uocio da se desava, osovina razvodnika kod zubcanika ima 2 sajbne, koje su od nekog sugavog materijala jos iz fabrike, i one se pojedu, tako da osovina dobije luft u odnosu na kuciste. I onda ruka razvodnika krene da mi udara u kapu, i posle nekog vremena se otkine kontakt na ruci i mogu da je bacim ako imam srece, a ako nemam kontakt sjebe kalem  i onda ceo razvodnik u djubre..
E sad, pre neki dan sam stavio razvodnik sa te 2 sajbne, malo pojedene do duse, ali luft je bio uzasno mali. I juce vozim se normalno, i u jednom trenutku mi se digne ponovo ruka razvodnika ali ovaj put toliko da je pored rezanja o kapu, otkinulo kapu sa razvodnika, tjst, otpala je kapa.... Msm, toliko da se podigne osovina nije normalno pa cak i da nema sajbne.... Jel ima neko ikakvu ideju sta bi mogao da bude problem, i kako da ga resim?

Link to post
Share on other sites