Sta ce reci carina?


Recommended Posts

Nudi mi se E39,2000.god.,iz Nemacke, sa motorom 2.0, sa 110KW.Svaba mi tvrdi da jeste Euro3, ali ja sam malo skeptican, jer mislim da su 2.2 sa 125KW Euro3 motori. Da li neko zna nesto o tome ili ima nekih iskustava i saznanja, jer ne bih voleo da dodjem na carinu,pa da mi kazu da nije.Hvala.

Link to post
Share on other sites

Potrazis od Shvabe broj motora i sasije i odes u najblizi BMW-ov ovlasceni servis i zamolis ih da pronadju podatke o tom autu(tu pise koje je god izaso iz fabrike, po kojim je standardima proizveden...........), nije samo fora da je motor Euro3 nego ceo auto mora biti PROIZVEDEN po Euro3 normama.

Link to post
Share on other sites
Nudi mi se E39,2000.god.,iz Nemacke, sa motorom 2.0, sa 110KW.Svaba mi tvrdi da jeste Euro3, ali ja sam malo skeptican, jer mislim da su 2.2 sa 125KW Euro3 motori. Da li neko zna nesto o tome ili ima nekih iskustava i saznanja, jer ne bih voleo da dodjem na carinu,pa da mi kazu da nije.Hvala.

Ako nije tajna, jel mozes reci cenu za auto koji ti se nudi?

Link to post
Share on other sites

Uzmes podatke auta, odes u Zavod za standardizaciju, podneses zahtev i za par dana ti izdaju potvrdu da li je auto Euro 3 ili ne.

Ovo je bila obavezna procedura pre oko 6 meseci, tako da nije bas najsvezije. Meni su pokusali da objasne da Citroen Berlingo proizveden krajem 2001 god sa 1.9 tdi motorom nije Euro 3 i nista od uvoza, a nisam bas siguran da su bili u pravu. Moze i varijanta da ovlasceni servis izda potvrdu standarda , ali ne mora da znaci da ce je uvaziti na carini.

Link to post
Share on other sites
Ako nije tajna, jel mozes reci cenu za auto koji ti se nudi?

7500.- kaze da nece za manje, radije ce da je vozi sam...mamicu mu svapsq,ali tvrdi 89000km,ful, ima AC klimu.

Link to post
Share on other sites
AC klimu...uf...

I jeste UFF...M-volan MF, bez koza,ne oker, BMW biznis+CD-sarzer,felnice 18"-M,ali AC...JBG,da se ustedi malo...

Uzgred, i moj 525d-2002. ima AC...UF+JBG,ali hladi...

Link to post
Share on other sites

Dobio sam trazene podatke i proverio u Delti...Auto je Euro2 proizvodnje, ali mu je ugradjen katalizator(dogradjen naknadno i skoro) za Euro4!To je uradjeno,verovatno,da bi svaba platio manju registraciju,ne da bi ga izvezao meni...i jeste ta kilometraza,bar po podacima o zadnjem servisu iz BMW mreze, jer je zadnji servis odradjen 2.2008. sa 82544km...i tada mu je stavljen novi katalizator.

Bilo kako bilo,ne moze se uvesti i... .

Hvala svima na savetima!

Link to post
Share on other sites