Recommended Posts

Pozdrav ljudi,ja sam Veljko iz Kraljeva i postao sam pre nedelju dana vlasnik svog prvog BMW vozila. Radi se o Bmw 523i e39 modelu sa sekvent plinom. 1997 ili 1998 godiste. Nzm ni ja tacno. Do sad nikad nisam vozio BMW, oduvek mercedes W211 i mazdu. Ali imao sam zelju da kupim bas ovaj model i naisao mi je veoma povoljno, tako da sam ga uzeo bez nekog velikog razmiljanja i zagledanja. Za sada izgleda super i mocno,ali imam par zackoljica.  Svaki savet vezano za ovaj auto i odrzavanje bice mi od punog znacaja. Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

E ovako,imam par pitanja koja me muce.  Auto je bio automatik,pa ga je predhodni vlasnik prebacio na manuelni menjac. Stavljeno je kao sve novo. E sad,kad ga upalim i radi mi  na leru,cuje se nesto kako udara tak tak tak,pa nekad prestane,dok nisam provalio kad stisnem kvacilo da taj zvuk nestaje. Znaci da je nesto sa kvacilom ili sta vec. Sta bi to moglo da bude? Drugo pitanje je kada ga vozim na 2000 obrtaja drugom,on secka blago.Kao da me neko uhvati,pa pusti ,talasa. Cim dam gas on se ponasa normalno,znaci samo u niskim obrtajima u gradskoj voznji. Na otvorenom putu ponasa se normalno,ide ko blesav i tih je. znaci samo u niskim ortajima. E sad nisam ga probao na benzinu,mozda je to do plina? Trece pitanje,je vezano sa lapicama. Imam jednu crvenu za airbag,i zuti zupcanik sa znakom uzvika. Sta bi to moglo da bude. I skoro kada sam ga malo jace vozio,upalio mi je lampicu protiv proklizavanja i ne mogu da je iskljucim nzm sta je. Imao sam problem u pocetku za alternatorom,palio mi je lampicu i na kraju otisle cetkice i akumulator. Zamenio sam cetkice,relej i akumulator i sad opet blinka ponekad lampica. Sta to moze da bude? Pre nedelju dana imao sam jedan problem. Nestalo mi je antifriza u sistemu. Pa je poceo da dize temperaturu preko pola. Ja tad nisam imao pojma,ni gde mu je pumpa za vodu,dok nisam provalio,pa dolio tada vodu. Kad sam mu dolio vodu,tada je temperatura udarila u crveno. I igrom slucaja drugar mi ispusti vazduh i vrati se kao sve u normalu. Malo posle opet je poceo da dize,dok nisam provalio da brzo prazni vodu. kad sam otisao kod majstora posle par dana. Tad nije hteo vodu izinat da potrosi. kaze on da nije mozda dobro ispusten bio vazduh,pa se sad vratilo u normalu. posto nigde nije pokazalo da curi. Sad me zanima posto ide zima,koliko staje antifriza u njemu i koji da sipam. Cuo sam da ide kao 60 posto antifriza g12 crveni,mada on je u sebi imao zeleni i 40 posto destilovane vode. Sad me zanima dali je to tacno? I koje biste mi ulje preporucili u njemu je sipano Castrol 10w 40. ulje treba sad da zamenim zbog sebe i sigurnosti. dali mi preporucujete opet njega ili neko bolje i koliko staje unutra? Posto ne znam relativno nista o BMW u. Sad izvinite ako ovo nije tema za probleme koje imam,posto sam nov. Hvala unapred.  

Link to post
Share on other sites

Problem sa kvacilom, najverovatnije druk lager, sa seckanjem bobine, svecice, lulice, filteri plina, ovo oko lampica proveri senzore abs-a.....sve si zamenio na alternatoru ali regler nisi zbog kog najverovatnije i sija lampica......ovo oko temperature obavezno lepo proprati zato sto mozes da sjebes mnogo toga......ide 10.5 litra rashladne tecnosti, a posto imas i plin stane tu i preko 11, sipaj slobodno febi zeleni i uzivaj, max 50% antifriza i ostalo destilovane, mada mozes i blazi rastvor, nikako vise antifriza......

Link to post
Share on other sites

Za menjac icicu kod majstora koji ga je stavljao. Saznao sam danas koji je. Mozda nesto nije lepo namestio. Skoro je zamenjen,nema ni 2 meseca. Ne verujem da je nesto moglo da ode tako brzo. A ovo za seckanje me je bas bunilo,i planirao sam  ovih dana,da mu zamenim svecice,ulje,filtere i ovu tecnost da promenim. Antifriz i vodu. Znaci nema potrebe da uzimam Antifriz crveni,moze i zeleni. Zeleni je vec bio u njemu,ali ljudi svasta pricaju. Neko kaze sipaj crveni,neko zeleni. Ali ipak stavicu G11 zeleni,koji je i bio u njemu. I castrol ulje 10w40. preporucuju mi njega i zbog plina. Znaci moram da proverim jos bobine i lulice. A vezano za alternator,zamenio sam i regler. Stavljen je nov. Prvo sam hteo cetkice,pa sam na kraju zamenio ceo regler. i jedno vreme nije palio nista.kasnije kad sam poce da pustam klimu da duva,ono pocne da blinka.Kao da negde vuce struju. To sam primetio bas kad je pod nekim naponom,kad pustim klimu ili muziku. Ima jako pojacalo pozadi. pa sam pomislio da ne vuce mozda mnogo struje. Jel cim ugasim klimu,ugasi se i lampica za akumulator. A vezano za pumpu za vodu, malopre sam bas pogledao,malo je vode potrosio za ovih par dana od kako mi se to desilo. Kaze jedan majstor,da verovatno nije bilo lepo ozracen,pa da se tek sad ozracio. Sad kad mi izgleda normalno ispusticu vodu i zameni cu sa destilovanom i antifrizom G11 zeleni. Hvala puno na savetima.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...