Recommended Posts

da objasnim situaciju pa da vidim sta dalbe.Naime E46 2004 110kw automatik,imam dva problema.

Ujutru kada je hladan motor prilikom izlaskaniz dvorista na rikverc malo mi zatrese auto,na sekund kada pustim gas.To se desava samo kada dodje hladnije vreme,celo leto nema taj problem,sad kako su jutra hladnija osetim polako iste simptome kao i prosle godine.

Menjao sam pre par meseci nosace motora oba nova Lamforder ( mada mi se cini da je jedan vec zveknuo).

Druga stvar isto kada je hladan,hoce nekad izmedju 1000 i 2000 obrtaja pri saltanju iz druge u trecu malo da cimne,vremenom,kako se motor ugreje tih problema vise i nema.Servis menjaca sam radio pre 10000,u zameni 6l ulja,covek mi rekao da za jedno 40000 dodjem opet i da ispere ceo menjac i napuni sve novo.

 

E sad,da li je neko imao takve i slicne simptome i sta bi mogao da bude eventualni uzrok?

Nosace xu da proverim ponovo sutra,mislim da su jos u garanciji.

Link to post
Share on other sites

Tako se ne radi servis automatskog menjaca. Imam sam taj auto. U sistem staje oko 10 litara ulja. Svo ulje staro se izvuce, opere karter, stavi novi filter i dihtung i upumpava se novo ulje (ima procedura), sve dok novo ne potece. Taj nacin zamene je pravi. Ostalo trosenje novca i vremena.

Link to post
Share on other sites

Stavljen je novi filter i dihtung ali eto,nisam znao tada,da sam znao uradio bi verovatno i tako.

Sta je onda preporuka,da uzmem 10l ulja i sve da zamenim ?

Koje ulje je najbolje ?

Link to post
Share on other sites