Recommended Posts

Drugovi, ovaj moj starkelja, BMW e36, 1.8, 91g (ima plin) opet Ima svojih starackih problema. Ne znam odakle da pocmem. Prvo paljenje u jutru upali iz prve (pali na benzin I no 2000 okretaja prebacuje na plin). Auto vuce ok. Jedino sto primjetim je da se kazaljka temperature rashladne tekucine dize brze nego obicno do radne temperature. Kada auto ugasim I nakon nekog vremena ponovo idem upaliti dolazi do problema. Auto cim zavergla odma upali i odma se ugasi. Idem ga ponovo upaliti I vergla, vergla, vergla i jedva upali..  krenem voziti i nekad slabo vuce, nekad dobro. Pri pustanju gasa auto se pocme gasiti, na semaforu mu moram s gasom drzati vise obrtaje da se ne ugasi..  (kada u toj situaciji prebacim na benzin rad motora se ujednaci)jucer mi je skocila kazaljka temperature na dvije trecine I kada sam ga ugasio cinilo mi se da cujem kako u motoru kao da glogoce rashladna tekucina. U posudi u koju se liva rashladna tekucina vidljivo je da je u samo par dana izgubio oko litru tekucine. Primjetio sam da na nekom crijevu ispod auta, kad je auto upaljeno pod pritiskom strcaju sitne kapi goriva (ako to ima ikakve veze s tim)... ima li ko ideju sta bi moglo biti...

Link to post
Share on other sites

za pocetak ozraci i dopuni sistem hladjenja.verovatno se ne zagreva isparivac plina tj pocinje da ledi i zatrpava motor plinom.vidi kada se to pocne desavati da li je isparivac hladan,treba da bude vruc

Link to post
Share on other sites

Dopunjena tekucina u sistem hladjenja, ozracen...  isparivac plina je vruc. Ne gasi se, ne trokira...  dobro pali..  nisam ga puno vozio nakon toga ali cini mi se da slabije vuce, slabije dize okretaje, a I nakon davanja gasa kazaljka okretaja sporije pada..  predpostavljam da bi trebalo nastelovati smjesu plina I zraka samo o tome ne znam nista..  Jeli Ok predpostavka?

Link to post
Share on other sites