problem sa siberom na e 36


Recommended Posts

drugari ne radi mi siber ...mehanicki je.....ali prvo preskace rucica skinuo sam mehanizam sa rucicom i malo sredio puzni zupcanik sada okrece ali se ne pomera siber cujem da se nesto pomera unutra,tj da rade brave ali ne radi pomeranje sibera kada dodje do toga zaglavi....i onaj deo neba koji je ispod sibera slobodno se pomera..a mislim da nebi trebalo..ima li neko neko uputstvo sta bi se moglo uraditi?

Link to post
Share on other sites

ja mislim da to neces moci sam da popravis i da ti je najpametnije da odes u servis. u beogradu , na karaburmi imas odlican servis za sibere i stakla. zove se era glas - telefon - 064 222 50 83. majstor ivan. ako imas vremena idi kod njih, resavaju problem sigurno.

Link to post
Share on other sites

pa mislim da je i to neko morao da napravi ....tako da verovatno i moze da se rastavi i popravi...pokusacu sam da uradim,ovih dana cu da ga skinem pa davidim...ako ne uspev ici cu kod specijaliste :dance2: hvala za info

Link to post
Share on other sites

vrlo je moguce da ces ga skinuti i da ce ti trebati novi delovi za popravku, sto ce biti problem. u svakom slucaju puno uspeha u poduhvatu i da posao zavrsis sa sto manje izdataka.

Link to post
Share on other sites
drugari ne radi mi siber ...mehanicki je.....ali prvo preskace rucica skinuo sam mehanizam sa rucicom i malo sredio puzni zupcanik sada okrece ali se ne pomera siber cujem da se nesto pomera unutra,tj da rade brave ali ne radi pomeranje sibera kada dodje do toga zaglavi....i onaj deo neba koji je ispod sibera slobodno se pomera..a mislim da nebi trebalo..ima li neko neko uputstvo sta bi se moglo uraditi?

glupi siber:)

Ja sam si tapeciro cijeli krov i taj dio kod sibera zbog kojeg sam poludio blago receno.

uglavnom probat cu ti pojasnit. Kad skines siber cjeli nije problem, s gornje strane vidjet ces vodilice po kojem klizi dio neba i mali crni komadic plastike u kojem ima mali utor u koji treba doci mali "zub" koji je pricvrscen na sjalu. kad budes otvaro zatvaro siber vidjet ces ga siber treba bit zatvoren i prije nego pocnes vrtit u drugu stranu "zub" bi trebo biti skroz prema siberu i gurnes nebo prema unutra i lagano pocens otvarat i on ce usjest i to je to vrlo lagano iako ne znam kako bi objasnio:)

uglavnom ako rastavis uslikaj pa na slikama bi mi bilo lakse jedino mi sad zao sto ja sve nisam slikao:(

i ne skidaj one vodilice od sajli sto ujedino drze ono krilce da zrak, ja skinio pa zatvrorio siber i jedva ga otvorio :dance2:))

Link to post
Share on other sites

nasao sam neko uputstvo na netu uradjeno kao word dokument i na njemu je lepo objasnjeno,okacio bih ga ovde ali neznam kako,mozda nekom zatreba,u svakom slucaju slikacu u etapama kad budem radio pa cu okaciti slike

Link to post
Share on other sites

rasturio sam siber,i problem prave ove zabice ili klizaci neznam ni ja kako da ih nazovem

IMG_0396_resize.jpg

dali neko zna gde ima da se kupe i po kojoj ceni?

na netu sam nasao ovu sifru za taj deo

BMW part numbers : BM54.12.8.119.095 (left side)

BM54.12.8.119.096(right side)

i takodje mi treba onaj mehanizam sa rusicom sto se otvara siber na njega,ona plasticna kutija kao reduktor,malo su se izlizali zubi pa po nekada preskoci i ukosi se siber pa opet napravi belaj,mislim da su se zbog toga i slomili klizaci.i ako neko zna koliko ce me to zadovoljstvo kostati otprilike ;)

Link to post
Share on other sites

uzeo sam klizace u bmw alone naruceni i stigli za par dana...ali idu u kompletu sa nekim cevastim metalnim klizacem,cena 3600 din :dance3:

skupo ali sta da radim,tek kada sam narucio raspitao sam se za cene i saznao da mogu kupiti ceo kompletan polovan siber za 80e ali jbg

Link to post
Share on other sites

opet ja...zamenio sam sve,ali sada mi treba onaj mehanizam sa rucicom sto pokrece siber,znaci onaj sto se kaci na 2 srafa iz kabine...dali neko ima da proda i koja je cena...mehanicki ili elektricni

Link to post
Share on other sites

problem resen....zamenio sam klizace,umesto mehanickog stavio sam elektromotor i prekidac i sve radi kao sat.:D imam uputstvo za zamenu ovih klizaca skinuto je sa neta,ali neznam dali je dozvoljeno da ga postavim,a i neznam kako

Link to post
Share on other sites