Vredi li ista?


Recommended Posts

Dakle,dragi strucnjaci,kao sto topic kaze,da li vredi uopste razmisljati o ovome:

http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla...ji.php?id=62188

Dakle cena je zaista smesna,auto nije u dobrom stanju(sto se da i zakljuciti iz predhodne stavke) ali ni ne izgleda mi sa slika da je "ubiven na mrtvo"...Iskreno nikad nisam razmisljao o uzimanju e21 uvek sam se zamisljao u e30 i zaista volim taj model ali.....E30 nema kljun ;)

Tako da bi ovo (mozda) bio zanimljiv projekat...Zaista bih zeleo da cujem sta iskusni vlasnici beemera imaju da kazu...Poz

Link to post
Share on other sites

pa sta ja znam .... ako imas vremena , zivaca i para ... sto da ne ... jos ako ti se nas drug titanica 73 ponudi da pomogne .... projekat je zagarantovan

Link to post
Share on other sites

Ovaj auto ima vezni lim i retrovizore od modela posle 1980.316I ne postoji u e21,on pocinje tek od kraja 1987 u sirokom stopu.4 fara su imali samo sestaci,po motoru bi rekao da je to 1.6 sa 90ks (treba da bude u modelu iz 1979).Verovatno ima 4 brzine i platine,stari tip table,ne vidim jos vise slika ali deluje "pakovano".Skup je da bi se rasturao u delove a da se sredjuje treba mnogo,pretpostavljam da boja nije prva i da je katastrofalno ofarban,kosevi zadnji su mu truli sigurno,deluje mi za ulaganje da je rupa bez dna!

Link to post
Share on other sites

hmmm...limarija i farbanje mi nisu priblem,bar ne veliki a i sam sam predpostavio da je nesto pakovano tako da bih otisao da vidim na sta to lici,ali problem je sto ne znam sta da gledam...Koliko je tesko naci delove za e21?Vidim da mu fale levi retrovizor i desni "zmigavac" takodje neke lajsne 'fale,nadam se da tih stvari ima da se nadje...

Link to post
Share on other sites

Nemoj da bacas pare bezveze. Mator je, znaci truo, motor i menjac ko zna u kakvom su stanju, slabasan je takodje... Jednom recju, sem ako nisi mazohista sa puno kesha, zaboravi.

Link to post
Share on other sites
Haha, pitanje je samo sta ocekujes od automobila :dance3: 1600 ccm danas moze da donese znatno vise snage nego pre 25 godina.

Ne bih bas rekao da tvoj auto ima 130 konja sa onim malim karburatorcicem (modifikacija Herr Mitrovica radi potrosnje)!!!

Link to post
Share on other sites

Eh, kamo lepe srece da imam 130 konjica :dance3: Ovako sa obicnim karburatorom sam na nekih 110 otprilike. Vraticu mu ja originalni, al to malo kasnije.

Link to post
Share on other sites
Haha, pitanje je samo sta ocekujes od automobila :lol: 1600 ccm danas moze da donese znatno vise snage nego pre 25 godina.

Mislis u psiholoskom smislu? Dobar frajer ostaje dobar frajer i kada izadje iz 1000cm3...tako bilo pre 25 godina a tako je i danas...misliiiim...uveravam se u to svakodnevno :beach:

Link to post
Share on other sites
Mislis u psiholoskom smislu? Dobar frajer ostaje dobar frajer i kada izadje iz 1000cm3...tako bilo pre 25 godina a tako je i danas...misliiiim...uveravam se u to svakodnevno :lol:

Nekada su Srbi bili svetski smekeri pa su isli ficom do Trsta,a danas bez 2000cm3 ne idu ni do kioska za novine,cesto nemaju za zivot zbog tih velikih kubikaza,neko malo "razvlaci"brzine pa i manja kubikaza nije mala ako zna da se vozi!

Link to post
Share on other sites