Recommended Posts

Doslo vreme da se muzika u Bmw-u malo unapredi i poboljsa...Znaci menjaju se svih 10 zvucnika,plus dva vufera.(HiFi System Professional DSP)...Na postojeci sistem se jos dodaje Ipod (zbog mp3 i filmova)....Danas u servisu sam dobio dve ponude sto se tice zvucnika znaci bez vufera jel nezelim nikakve nadogradnje u vidu kutija i tako dalje....A trenutno u ponudi ne postoji nista sto bi zamenilo moje postojece....Ali to ce biti za 2 ili 3 dana pa ce se i tema shodno tome prosititi......

Znaci u pitanju su :

Alpina zvucnici

SXE-1350S > Napred

2 - Liniski Kombo System

2 x 130mm Visoko tonci

2 x 30mm Tviteri

2 x 250 Watt Max / 2 x 40 Watt RMS

4 Ohm

Alpine SXE-1325S > Nazad

2 - Liniski Koaxial

2x130mm Nisko tonci

2 x 200 Watt Max / 2 x 35 Watt RMS

2 x 30mm Tviteri

4 Ohm

Cena sa ugradnjom je 200 ojra.....

Druga ponuda je sledeca:

Magnat

Napred

2x 2 Liniski Koaxial System

2x110mm Visoko Tonci

2x30mm Tviteri

2x70 Watt max

2x35 Wat max RMS

Nazad isto to.....kao i napred....Ah da otpor takodje 4 Ohm

Caka je sto je magnat 25 ojra po komadu znaci x8 dodje mu 200 ojra...Ugradnja mu dodje jos oko 50 ojra.....

E sad obadve konfiguracije sam slusao na probnom zidu u salonu....Nije to isto kao i kolima.....Obadve zvuce dobro stim sto mi se cini da Magnat za nijansu ima cistiju zvuk......

Pa bih ja voleo da mi neki znalac kaze sta je od ove dve ponude bolje ne obaziruci se na cenu jel je razlika sasvim mala....Jos da napomenem zasta se god odlucim imam garanciju od 36 meseci da se nece pocepati....sto mi je sasvim dovoljno jer neverujem da ce Bmw biti toliko dugo u mom vlasnistvu.

Da jos nesto...Ubedjivali su me tamo u salonu da ne kupim Ipod jel je zajeban za integraciju u Bmw plus skupo je to kao Ipod 150 ojra plus 80 ojra kabal koji se povezuje na postojecu instalaciju da bi podrzavao komande na volanu itd da vas nedavim u detalje.....Nego mi nude kao neki dvd player koji ide pozadi umesto cd sarzera....Cita sve formate ne treba dodatni kabal itd i kosta samo 70 ojra....E sad to stvarno jeste povoljno ali.....Opet sam zavistan od menjanja cd trcanja u gepek itd..A Ipod samo napunim kuci stavim i miran sam......Ali ajde opet da pitam...Jel ima neko Ipod u autu i kako se to pokazalo kao varjanta?

Ps.Znam da sam negde video DIY prirucnik kako se rasturaju tapacirunzi na bmw e39 tu je bila i sema povezivanja sve bas sve.......ali to sad ne mogu da nadjem na netu.........Pa ako neko to poseduje da mi prosledi ili ako zna link nek ostavi........

Hvala unapred

Link to post
Share on other sites

prijatelju koliko sa ja razumem u muziku tviteri i visokotonci su ti iste stvari!!! imas na sajtu bmw kluba srbije reklamu "Audio desing" to ti je moj kum covek koji radi sa audio opremom nazovi ga i popricaj sa njim i uporedi cene da te ne osuri neko kao zeca!!! slobodno se pozovi na mene i bmw klub!!! pozdrav

Link to post
Share on other sites