Recommended Posts

imam 320 d e46 136 konja drug mi se bavi rasturanjem kola i zove me pre neki dan i kaze da ima kompjuter takodje od e46 cipovan kaze da je jaci za oko 80 konja :) daje mi ga da ga vozim dok neresim da prodam kola zanima me da li postoji toliki cip i sta ce biti sa mojim motorom i sa potrosnjom ako ga ubacim? unareda zahvalan BRNJOVAC!

Link to post
Share on other sites

Nije moguce da moze taj motor da se cipuje na 216 konja jer kad bi bila ta mogucnost tvoj motor bi nastavio da se proizvodi do 2344 godine, trosio bi oko 15 litara i trajao bi 12 dana.

Nikome ne bih preporucio tuniranje ovog motora. 2.5 tds u e39 moze.

Link to post
Share on other sites

Poznato je da dizel motori chiptuning-om dobijaju vise konja nego benzinci, ali to nikako ne znaci da tim poduhvatom mozes napraviti tvoj motor takav da takoreci sije benzinca. Tacnije mozes napraviti tvog dizelasa da ima skoro iste karakteristike kao ne-chipovan benzinac u toj kubikazi, mada postoje extremne varijante kada ga moze i pregaziti ali takvi poduhvati kostaju vise nego tvoj auto.

To sto ti nudi prijatelj je OK, ali te konje neces dobiti ni pod razno. Ono sto ces stvarno dobiti je da sa 136hp dignes na 168 i ujedno povecas obrtni moment sa 280NM na 348NM

Razlike su +/- 10% u zavisnosti od kuce koja ti chipuje auto.

Link to post
Share on other sites

nama sanse da je taj na 80ks cipovan,to je vise nego za 50% onoga sto imas.......uglavnom se preporuciju 30% kao optimalno,moze da se izvlaci i vise,al sve ostalo ide u korist skracivanja veka motora...

Link to post
Share on other sites

ok ali kako ja da znam koliki je cip na tom kompjuteru auto mi ide sasvim ok malo vise trosi sa 19 -icama i u startu je sporiji nego sto je bio pre drug mi je rekao da ce manje trositi a bolje ubrzavati e sad neznam sta da radim ,dobijam ga dzabe na koriscenje ali ustvari neznam sta dobijam i bojim sa da ne napravim neko sranje na motoru ako to stavim mislim nisam neki pacenik da od tog motora trazim da leti ali ako su bolje performanse zasto ga nestaviti a jos me nekosta nista

Link to post
Share on other sites

stavis ga i odes lepo na dyno i vidis sta su ti dali,otvorsi se 30eur za dyno,pa znas,i onako nisi nista platio,a na nevidjeno da ubacujes moze te skupo kostavti

Link to post
Share on other sites

konkretno se cipovanjem na atmosfercima dobija oko 10% snage dok na turbo motorima ide cak i do 30%

kao sto rece glogi nema druge osim dyno merenja

Link to post
Share on other sites

moze se dobiti od i vise od tih 10 i 30%,al kao sto rekoh to je ono optimalno,sve ostalo je smrt za motor

chipovanjem se moze izvuci i sa 150ks na 300ks,al ce to zadovoljstovo trajati jako kratko

Link to post
Share on other sites

pa to je dobro sto i daje dzabe,al nije preporucljivo bas za ovaj auto,posto neznas ni iz koje je firme ovaj chip.a inace se dobija oko 30 ks vise

Link to post
Share on other sites

sta mozete reci o cipovanju 323 benzinca e 46? u glavnom kazu da se ne isplati,moze se dobiti 10tak konja a cena je oko 400 e

Link to post
Share on other sites
sta mozete reci o cipovanju 323 benzinca e 46? u glavnom kazu da se ne isplati,moze se dobiti 10tak konja a cena je oko 400 e

Sa modelom 323ci e45 mozes dobiti vise od 10 konja, racunaj na 10% u odnosu na tvoje konje + nesto malo preko. Znaci na tvojih 170 dodaj tih 10%=17 + jos 1.

Sa sadasnjih 170 na 188. Bez obzira na sve mislim da je to malo konja a puno para.

Link to post
Share on other sites

apsolutno .... te pare bi potrosio na mnogo pametniji nacin ....

Link to post
Share on other sites