Recommended Posts

zet je skoro kupio e 46 320 dizel.potrbno je zameniti ulje i filter i potrebno je srediti anlaser,malo cudno vergla

e sad pitanja su sledeca.dali je neko skidao anlaser i koliko ga je uopste komplikovano skinuti?

i sto se tice ulja,koje ulje preporucujete?koliko ulja staje i gde mu se nalazi filter za ulje?dali je potreban naki specijalni alat za skidanje?

dali je reset isti kao i na e 36 spajanje kontakta br7 sa masom ili je procedura drugacija?

radim mehaniku dugo,ali bmw nisam radio pa su mi potrebne smernice.hvala.ako je bio slican topic izvinjavam se,ali ja nisam nasao,a nisam ni uspeo da nadjem manual za taj model na netu

Link to post
Share on other sites

ja u mog 320d sipam mobil special x 5-40

zamena filtera je jednostva i ne treba ti neki spec alat

Link to post
Share on other sites
ja u mog 320d sipam mobil special x 5-40

zamena filtera je jednostva i ne treba ti neki spec alat

a gde mu se nalazi filter?skidam plastike ili prilazim sa donje strane?resetovanje dali sam resetujes ili ?

Link to post
Share on other sites

skidas plastike.......samo ti se filter nafete nalazi ispod auta,odprilike negde kod sredine auspuha,sto se tice resetovanja ja ga ni neradim,mrzi me,mada drugar moze da odradi preko lap topa

Link to post
Share on other sites

jel restajling ili ovaj drugi koliko ima konja.staje oko 4,5 ltr.sa filterom ja stavljam leti 10w40 a zimi 5w40.na kakav reset mislis za ulje?

Link to post
Share on other sites

aha nije restajling.nema lampice al ima nesto slicno tome,nije ist princip kao kod e36.al nije tesko.pogledacu kod mene pa cu ti javiti kako se resetuje.inace imam isti model i za menjanje filtera nemoram ni plastiku skidati cim otvoris haubu videces treba samo gedora velika 22 ili tako nesto.a sto se alansera tice neznam ni gde je gg a kod mene isto cudno vergla,ako budes menjao ti javi kakav je rezultat. inace ovo ulje sto je BMW 528iA napisao je naravno najbolje za njega zato sto preporucuje bmw i menja se na svakih 20000km ali ja nestavljam to zato sto mi je skupo :D

Link to post
Share on other sites
jel restajling ili ovaj drugi koliko ima konja.staje oko 4,5 ltr.sa filterom ja stavljam leti 10w40 a zimi 5w40.na kakav reset mislis za ulje?

u jobote nisam znao,kod mene u restylinga ili ti 150ks ide skoro 6 litara ulja

meni su kod radulovica rekli da menjam na 20.000 zbog naseg goriva,inace ide i vise,al opet ja imam neke predrasude oko tih 20.000 pa menjam i ulje i filtere na nekih 10-12.000 km

nema ni jedan e46 lampice za servis,nega mu se kilometrza odbrojava u nazad,pa kad dodje do 0 km to bi bilo vreme za servis,i uvek kad das kontakt on ti ispise koliko je jos ostalo

Link to post
Share on other sites

e drugari hvala vam :D

anlaser cu sigurno skidati samo da ga nadjem i da vidim kako mu je prici,inace mislim da je suv da ga je potrebno podmazati ili da su biksne lose pa zbog njih tesko vergla.

Link to post
Share on other sites

...ovako, za zamenu ulja, prvo sa donje strane motora moraš da odvrneš čep da iscuri staro ulje, ha, ha..potom skidaš plastike i sa desne stran ne možeš promašiti nacrtana kantica za ulje zi je filter, odvrneš, izvadiš stari i staviš novi, mora lepo da sedne...inače staje 4,7l ulja po deklaraciji, ti sipaš naravno na pokazivač, pa koliko ti treba...Što se ulja tiče koje god da uzmeš a da je od kvalitetnijih nećeš pogrešiti...ja lično sipam castrol rs, mada mi se kolege hvale i sa motul...fabrički u njega ide polusintetika 5-40w, ali savet je sintetika i to viskoznost kako ti je glogi rekao...

Obavezno da promeniš i filter nafte, on ti je takođe sa desne strane, a poznaćeš ga jer ima "sisicu" za ključ, zavrće se na kilo ključ, pa ispoštuj zadate vrednosti...

Kod filtera vazduha, da bi mu prišao moraš da skineš i gornju plastiku, a pre toga i ležište filtera za polen...toliko za sada

Link to post
Share on other sites

ok,hvala,nego kada ste vec pomenuli filter za naftu,dali jepotrebno da se ispusta vazduh?tj dali ima neki poseban sistem ili?filter nafte se takodje nalazi u motornom prostoru?

Link to post
Share on other sites

a sad,bice da je filter nafte kod do restylinga ispod haube,a kod restylinga,ispod auta,kao sto sam rekao

Link to post
Share on other sites
u jobote nisam znao,kod mene u restylinga ili ti 150ks ide skoro 6 litara ulja

meni su kod radulovica rekli da menjam na 20.000 zbog naseg goriva,inace ide i vise,al opet ja imam neke predrasude oko tih 20.000 pa menjam i ulje i filtere na nekih 10-12.000 km

nema ni jedan e46 lampice za servis,nega mu se kilometrza odbrojava u nazad,pa kad dodje do 0 km to bi bilo vreme za servis,i uvek kad das kontakt on ti ispise koliko je jos ostalo

ja imam 136ks mozda zato manje ulja nemam pojma sto tvoj 6litara.to je u redu 20.000 ali ako stavljas ono ulje sto bmw preporucuje posto ti toliko km. stoji na satu kad resetujes.a ovde to ulje kosta 25€litra. ja isto menjam na oko 11000km. i stavljam BP ulje ono je oko 8€litra

Link to post
Share on other sites

RESET E46 320d a mozda i drugi

ona dva dugmeta na satu sto na jedan vracas km.sledeci redosled:

levo dugme stisnuti,kontakt na R(radio)drzati dok se"reset"pojavi na displeju,nakratko pustiti i jos jednom stisnuti.

gotovo

Link to post
Share on other sites

bio je negde link,ja sam skinuo 23mb,ako ne nadjes reci da ti posaljem,na italijanskom je

Link to post
Share on other sites
bio je negde link,ja sam skinuo 23mb,ako ne nadjes reci da ti posaljem,na italijanskom je

sta imas na italijanskom kakvo uputstvo

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

ovako ,imam jos par pitanja....potrebno je da radimo prednji trap,tj silen blokove na viljuskama,i remena,e sada me intresuje nesto vezano za ramena,na ramenima imaju lufta kugle do glavcina,dali se mogu samo one posebno menjati ili ide sve zajedno?

raspitivali smo se malo o cenama,imaju neka remontovana ramena za 3000 onda imaju neka skuplja za 8000 i mislim orginal rame za 13000

sta bi vi radili imate li neko resenje ili savet ?hvala i pozdrav

Link to post
Share on other sites