Recommended Posts

Pozdrav za sve članove foruma. 

Skoro sam kupio svoj prvi BMW. Obzirom da nemam iskustva generalno što se detalja oko automobila tiče, hteo bih da vas pitam za par saveta.

U pitanju je BMW 320d E90, 2006. godište. Auto je generalno u odličnom stanju, ali ima par sitnica koje bih da rešim a nisam siguran kako najbolje pristupiti problemu.

Naime, od skoro sam primetio da mi se upalilo Tyre Preasure Monitor failure i ABS upozorenje na tabli, obe greške je nemoguće obrisati bez dijagnostike.

Auto sam nedavno vozio kod majstora i rečeno mi je da je problem do prednjeg levog ABS senzora a da ova greška TPM failure za pritisak u gumama može da se obriše preko dijagnostike.

Obzirom da je prisutna greška za ABS, primetio sam da mi zbog toga ne radi tempomat i DTC, kontrola proklizavanja točkova.

Dolazi jesen, polako i kiše, i auto je gotovo nemoguće kontrolisati bez upaljenog DTC-a.

Moje pitanje je:

1. Da li je pametno prespajati ABS senzor i na taj način rešiti problem ili je pak bolje ipak uzeti nov, i ukoliko, koji senzor preporučujete i gde ga kupiti?

2. Ukoliko se kablovi senzora prespoje, da li će proraditi i DTC obzirom da kompjuter više neće pokazivati grešku?

3. Da li se neko susreo sa problemom oko pritiska u gumama, i da li je moguće da je problem do samih guma obzirom da mi se ta lampica upalila negde u isto vreme kada sam umesto letnjih flatrun stavio zimske gume i neki lak način za rešenje ovog problema?

4. Gde se tačno nalazi taj senzor za pritisak u gumama? Slika i opis tačne lokacije bi bilo odlično.

5. Poslednji problem je vezan za zadnji levi prozor. Svi tasteri rade, međutim kada stisnem taster i zatvorim prozor, sam od sebe se vrati dole otprilike centimetar. Tako da uvek moram da tempiram i da stisnem opet dugme u momentu kada je prozor skroz zatvoren da bi tako i ostao. Šta bi mogao da bude problem ovde?

Znam da je tematika malo duža ali stvarno nisam vičan ovome a pokušavam da uradim sve sam ukoliko je izvodljivo bez plaćanja majstora ukoliko je moguće.

Bio bih vam zahvalan ako mi možete pomoći.

Još jednom pozdrav svim članovima i unapred hvala!

1608838326384.jpg

Link to post
Share on other sites

Nemas senzore za pritisak, auto preko ABSa prepoznaje broj obrtaja tocka i na osnovu toga meri pritisak u gumama. Tako da ti je moj savet da zamenis ono sto treba novim delovima i resio si problem. Nikakvo prespajanje i izmisljanje tople vode nemoj da radis, da te ne bi posle glava bolela zbog toga.

Link to post
Share on other sites

Za prozor ti nije nastelovan ^antitrap^ radi se tako sto spustis prozor dole jednim klikom u drugom polozaju. Dugim klikom oko 15sec pa na drugi stepen podignes prozor na gore i zadrzis 15sec. Da bi modul znao gornju i donju tacku prozora. A mozes to odraditi diagnostikom, mozda ce biti lakse jer nekad zeza i nece iz prve da prihvati. To se desava isto kad je menjan podizac.


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Sasa0906 said:

Za prozor ti nije nastelovan ^antitrap^ radi se tako sto spustis prozor dole jednim klikom u drugom polozaju. Dugim klikom oko 15sec pa na drugi stepen podignes prozor na gore i zadrzis 15sec. Da bi modul znao gornju i donju tacku prozora. A mozes to odraditi diagnostikom, mozda ce biti lakse jer nekad zeza i nece iz prve da prihvati. To se desava isto kad je menjan podizac.


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Hvala ti puno druze! Uradio sam kako si rekao i namestio sam taj regulator prozora.

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Sale-Sombor said:

Nemas senzore za pritisak, auto preko ABSa prepoznaje broj obrtaja tocka i na osnovu toga meri pritisak u gumama. Tako da ti je moj savet da zamenis ono sto treba novim delovima i resio si problem. Nikakvo prespajanje i izmisljanje tople vode nemoj da radis, da te ne bi posle glava bolela zbog toga.

Pozdrav druze i hvala ti na brzom odgovoru. Ako sam te dobro razumeo, hoces da kazes da su oba problema tyre preasure i ABS na kontrolnoj tabli prouzrokovana zbog samog ABS senzora? Kada ga zamenim trebalo bi obe greske da nestanu?

Link to post
Share on other sites
On 8/27/2021 at 10:46 PM, Sale-Sombor said:

Da, zamenis senzor i resio si

 

On 8/27/2021 at 8:18 PM, Sasa0906 said:

Upravo tako, sve ide preko abs


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Jos uvek cekam ABS senzor da stigne, trebalo bi sutra.

U medjuvremenu sam hteo da pitam jos jednu stvar.

Primetio sam da se u volanu cuje "click" zvuk prilikom okretanja, nista jako ali se oseca pod rukama pa ide na zivce.

Nema lufta u volanu i volan se ne okrece tesko uopste.

Kopao sam po internetu i naisao na video gde se problem resava zamenom nekog malog lezaja na samoj letvi volana.

Da li bi mogao neko da mi kaze kako se zapravo zove taj deo i gde se moze nabaviti?

Ispod je link kratkog video zamene tog dela:

https://www.facebook.com/royalhaze/videos/567330041355490/?notif_id=1630421946614472&notif_t=video_processed&ref=notif

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...