Recommended Posts

Ja sam moj 525i, godinu dana mladjeg, opremom bogatijeg i sa novim koznim enterijerom platio 100 eura manje nego ovog.

Stedi pare na nekog drugog, nemoj se zalecati, dobro razmisli i prostudiraj kada kupujes.

Moj drug je kupio 520i za 3200e a bio mrak.... zadivio ga je izgled i zvuk,

a kada je osvanuo sutrasnji dan, na dnevnom svetlu su bile uocljive pukotine od naslaga gita po krovu i shire.

Evo, danas mi kuka kako je razocaran u e34 i sad planira da kupi nesto drugo sto nema veze sa Bmw-om.

Nemoj da se to i tebi desi, nego kada skupis pare, pitaj nas za savete i rado cemo ti pomoci,

a najbitnije je da se ne zaleces na osnovu zvuka i samih slika.

Svi mi znamo sta je to "nestrpljivost" pre nego sto smo seli za volan vlastitog Bmw-a. :preved:

Zelim ti da sto pre dodjes do jednog primerka (e34) i da se vozas k'o gospodin co'ek.

Link to post
Share on other sites

Upravo je izgled ovog auta ono sto me je zapalilo..Ovo je onakav izgled petice kakav trazim i kakvog dugog nisam video u oglasima. Zvao sam danas vlasnika i ovako: auto je fabricki spusten, nije korodirao nigde, motor dobro vuce, centrirani trapovi, gume dobre, enterijer dobar... Nema kozu, ni klimu.. To je preko telefona, auto nisam bio da vidim.

Eto toliko zasad..Da li bih za ove pare mozda mogao naci recimo sa kozom, 93god ili da je presao malo manje?

Nidzo crveni, jel to kazes zbog troskova odrzavanja ili nesto drugo? Slobodno otvorenije, drugarski...

Link to post
Share on other sites

Nadamo se da nam to Nidza ne govori iz iskustva :preved: shalim se.

Moj drug Nidza.... pomogao mi.... dobar drug....

Elem, vratimo se na temu... sta ono bese... a, da...

Secam se i ja kada sam bio u tvojoj poziciji pred pazar jednog takvog,

i kako sam sebi i drugima ponavljao da sam samo za taj model "zagrejan" i nista drugo me ne zanima.

Strpljenje je rodilo plodom i nadjoh na Net-u ono sto sam trazio, nazvao, video i kupio.

Naravno da bi za te pare nasao sa kozom i klimom, bas kao sto sam to ja.

Vidi sta je meni zapalo za oko, iako je '89. i 150 KS (samo), lepo izgleda.

http://www.mojauto.co.yu/polovni-auto/239704

Link to post
Share on other sites

Tesko ces ti naci e34 za male pare.

Moras mnogo kompromisa da napravis.

Po meni ti ispod 5000e neces naci e34 da zadovoljava tvoje kriterijume.

Pratim vec duze vreme tvoje postove i vidim sta hoces.

Imas jos jednu soluciju ,kupi jeftiniji pa ga pakuj onako kako si zamislio da treba da izgleda.

Kao sto vidis mnogi su ulozili u svoje automobile i vise nego sto su ih platili.

ODLUCI SE I KUPUJ !

Link to post
Share on other sites

Najbitnije kod kupovine auta je da je neudaran i da ima prvu boju,posle gledaj trapove pa motor.Klima i koza su lepa oprema ali to ne vozi auto.Pre svega toga proveri ga u Mupu,uporedi brojeve sasije i motora sa saobracajnom i vidi da mu nisu prekucavani brojevi (tzv. Srpska legalizacija).

Link to post
Share on other sites

Nije samo kupiti ga,taj auto trazi odrzavanje,godiste ne treba da ti bude presudan faktor znam mnogo starijih automobila koji su u mnogo ocuvanijem stanju nego mladji iste serije.Moj predlog ako vec hoces da kupujes bolje dodaj 1.000eura vise za vec sredjen auto nego da ga radis jer tada je sve 100 200 300....a popsle toga i ne brojis vise!Presaberi se dobro jel i sam pricas da skupljas kes,vozi ono sto je u skladu sa tvojim mogucnostima!!

Link to post
Share on other sites

Sto se tice godista, njega nemoj uopste ni da gledas! Ti auti su vec matori odavno tako da je potpuno svejedno da li je star 15 ili 20 godina!

Ja sam moju peticu prosle godine platio oko 4000 eura bez obzira sto je 88 godiste i opet smatram da sam je kupio povoljno iako sam tada za iste pare mogao da kupim cak i 93-94 ali naravno u gorem stanju!

Auto je 2001 uvoz i bukvalno je u fabrickom stanju, ima sve osim klime, cak i telefon i tempomat i grejace sediste i jos dosta drugih kerefeka. Za godinu dana presao sam evo vec 25000 km i osim ulja, filtera i jednog ramena i jedne spone, nisam nista drugo dirao da kucnem u drvo!

Sigurno jeftinija i laksa varijanta ti je da ga u startu kupis ocuvanijeg nego posle da ga sredjujes!

Link to post
Share on other sites
Kod ovog u startu bi imala da menjas zadnje silen blokove, a mozda i amortizere, to se vidi po slikama.

Slazem se, i ja sam kupio BMW 530i pre 10-ak dana, i odmah sam trebao menjati gomilu stvari, ali zadnje amortizere u startu.

OFF : trazim branike za E34 prednje, zadnje, gde moze da se kupi dali zna neko u Vojvodini ?

Link to post
Share on other sites