Recommended Posts

Neki dan sam resetovao lampice za servis ali neuspesno, pre nego sto sam povezivao sa sedmicom koja sluzi za to resetovanje pipkao sam neke odruge i drugar koji je bio u kolima rece mi da je merac temperature naglo skocio do kraja pa se vratio... i od tada mi merac samo trza , ne stoji vise mirno i posle kratkog vremena pokaze do predzanje crte do koje nikada do sada nije dolazio, sta sam mogao zajebati i dal se moze to ispraviti...? (znaci auto nije sigurno zagrejan a on pokazuje da je izasao iz plave zone a nekada dodje i do same crvene)

I da, kako da resetujem ponovo lampice a da mi ne sijaju u voznji, resetovane su one ali sijaju i kada je auto upaljen.

Link to post
Share on other sites

nahrani kerove i nista ne diraj .......

salim se ...

aj ti nama kazi sta si tacno uradio i sta si cackao???

Link to post
Share on other sites

1. Auto se ne pregreva, to sam sto posto siguran, jer nema sanse da cim upalim auto pa posle 2-3minuta izadje iz plavog a do sada je trebalo bar 5min. i to u voznji. na leru mu je trebalo maltene 10min da digne temperaturu.

2. Kazaljka ne miruje kao pre vec gde god da stoji ona mrda po milimetar levo desno

3. Dirao sam one dzekova za reset servisa, kod mene ih ima oko 5-6 pa sam ja njih sve cackao sa led test lampicom i jedna od njih kada sam stisnuo je nabijala kazaljku od temperature skroz desno pa skroz levo, kada skinem sa nje vrati normalno...

4. Koliko god da ga vozim ne ulazi u crveno a nekada se desava da stoji pola sata milimetar pred crvenom zonom. i kada ga nabijem u vece obrtaje pomalo vraca temperaturu ka sredini

Link to post
Share on other sites

danas sam se 100% uverio da pokazivac lazira, upalim grejanje kada pokazuje temperaturu na polovini ili pri kraju(trebalo bi da je vrelo) ono mlako grejanje, maltene hladno...

Link to post
Share on other sites

Ti si tu spalio merac na tabli, nadji drugu tablu stavi pa probaj da bi bio siguran da je to. Kada se resetuje tako komp mora se biti pazljiv da se nesto ne bi spalilo, sta si koji djavo dirao ostale pinove kada znas da treba 7 pin.

Link to post
Share on other sites
Ti si tu spalio merac na tabli, nadji drugu tablu stavi pa probaj da bi bio siguran da je to. Kada se resetuje tako komp mora se biti pazljiv da se nesto ne bi spalilo, sta si koji djavo dirao ostale pinove kada znas da treba 7 pin.

nisam ga spalio, sad radi normalno, ne znam koji mu je bio djavo...

a sta da uradim da mi lampice ne svetle kada je auto upaljen...?

Link to post
Share on other sites