jedan dobar savet.....


Recommended Posts

pre neki dan ja i moj prijatelj aleksa smo pali na ideju da pogledamo filter za plin na mom autu to je jedna mala spravica koja se nalazi tacno ispred rasprsivaca ( tj crevo iz filtera ide direktno u rasprsivac ) ne mogu vam opisati koju smo mi prljavstinu izvadili iz tog filtera , to je bila katastrofa , auto znatno bolje ide i sto je bitno oseca se da se ne muci ....

savetujem svima da provere to na svojim vozilima , ne treba vam majstor , proces je vrlo jednostavan , u pitanju je jedan sraf koji se nalazi na dnu filtera , dovod plina obavezno zatvorite pre operacije ( ventili se nalaze na samoj boci tamo gde gledate koliko vam je plina ostalo ) postoje oba ventila , e sad da ne bi nagadjali koji je koji , zatvorite dobro oba ventila i upalite auto da radi dok ne potrosi sve sto je ostalo u crevima , odvrnite sraf , desice se mali prasak koji ne treba da vas uplasi , to je pritisak i ostatak gasa , cigarete i bilo kakvu vatru naravno udaljite od tog mesta , vrlo je bitno da kad otvorite to zapamtite redosled gumica i magneta koji se nalaze unutra da bi sve vratili na svoje mesto kao sto je i bilo , preporucujem zamenu tog filtera ali ja to nisam mogao da obavim posto je bila nedelja , ali planiram da to obavim sto pre , posto kao sto sam rekao svasta sam nasao unutra

ovu vrstu servisa radite na svakih 5 000 km

pitajte za svaku vrstu pomoci

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jos jedan savjet:

Na dnu pluca ima jedav veliki saraf,odvrnite ga svakih nekoliko mjeseci i iscurice nesto crno kao mast.To je isto prljavstina koja se skuplja.Nije potrebno zavrtati plin na boci,samo odvrnuti to.

Meni su u servisu rekli da se to ispusta prilikom remonta isparivaca (100.000 Km)

Link to post
Share on other sites

nema to veze , mozes ga ispustas po svojoj volji kad oces.....

Link to post
Share on other sites

na samom isparivacu , videces dole na dnu.....

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Kupi sam juce 520i M50 ima ugradjen plin ali ne znam koji je .Momak koji ga je vozio je presao s njim

150 000kmm i nije nista radio na plinu ..

E sad kad krecem prva,druga slabo vuce skroz kao da ga nesto gusi a i uz brdo slabo ide ako nije na vecim obrtajima...Nekad ocepi pa normalno vuce sta moram pogledati...Nisam se prije susretao s plinom...

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

pre neki dan ja i moj prijatelj aleksa smo pali na ideju da pogledamo filter za plin na mom autu to je jedna mala spravica koja se nalazi tacno ispred rasprsivaca ( tj crevo iz filtera ide direktno u rasprsivac ) ne mogu vam opisati koju smo mi prljavstinu izvadili iz tog filtera , to je bila katastrofa , auto znatno bolje ide i sto je bitno oseca se da se ne muci ....

savetujem svima da provere to na svojim vozilima , ne treba vam majstor , proces je vrlo jednostavan , u pitanju je jedan sraf koji se nalazi na dnu filtera , dovod plina obavezno zatvorite pre operacije ( ventili se nalaze na samoj boci tamo gde gledate koliko vam je plina ostalo ) postoje oba ventila , e sad da ne bi nagadjali koji je koji , zatvorite dobro oba ventila i upalite auto da radi dok ne potrosi sve sto je ostalo u crevima , odvrnite sraf , desice se mali prasak koji ne treba da vas uplasi , to je pritisak i ostatak gasa , cigarete i bilo kakvu vatru naravno udaljite od tog mesta , vrlo je bitno da kad otvorite to zapamtite redosled gumica i magneta koji se nalaze unutra da bi sve vratili na svoje mesto kao sto je i bilo , preporucujem zamenu tog filtera ali ja to nisam mogao da obavim posto je bila nedelja , ali planiram da to obavim sto pre , posto kao sto sam rekao svasta sam nasao unutra

ovu vrstu servisa radite na svakih 5 000 km

pitajte za svaku vrstu pomoci

Gde ti se nalazi taj filter za plin..trazio sam ne mogu da ga pronadjem>>>>>pozzz

Link to post
Share on other sites

kazi samo koji ti je uredjaj i ako mozes slikaj ga aparatom pa postavi slike i pomocicemo , ali uglavnom se nalazi u blizini releja gde se ubadaju dve zicice , pa tu imas sraf tj 13 kljuc

Link to post
Share on other sites

hmmm imam slike naravno..ali evo upravo krenuh da postavim i oooops ,problem neznam kako ...gde da danjem onaj program gde se skida link pa da se postavi slika ovde....javljajte brzo...(trazih ovde po sajtu i nisam ga uspeo pronaci ) pozzzzzz

Link to post
Share on other sites

hmmm imam slike naravno..ali evo upravo krenuh da postavim i oooops ,problem neznam kako ...gde da danjem onaj program gde se skida link pa da se postavi slika ovde....javljajte brzo...(trazih ovde po sajtu i nisam ga uspeo pronaci ) pozzzzzz

Idi na google image shack....mislim da je adresa www.imageshack.us kad otvoris idi na up loud image i smanji rezoluciju tamo gdje ti pokaze...sacekas da ti se podigne i kopiras direct link to image...na dnu stranice obicno bude...copiras taj link..i to je to....

Link to post
Share on other sites

uglavnom filter ti se nalazi tamo gde su zabodene dve zicice , mislim da je to plave boje e sad ispod njega imas neki kao loncic na kome je sraf br 13 , to odvrnes ali pre toga obavezno zatvori dovod plina na boci , sve to oko filtera radi jako jako pazljivo jer posle zna da ispusta plin na tom mestu ako dodje do ostecenja a lako se desi da se osteti , aj javljaj

Link to post
Share on other sites

aj slikacu ja pa cu da ti postavim kopletan uput u rad

Link to post
Share on other sites

sutra , u haosu sam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ima sigurno , jedino ako ne izgleda bas identicno kao ovaj sto sam ja slikao

Link to post
Share on other sites