e46 320d sport-touring


Recommended Posts

Eeeee, ja sam imao prilike da vidim auto i uzivo! :) Prelep je! Doduse, video sam ga dok su ove 18ice jos bile u gepeku :D Sasvim iskreno, meni su i one Borbet jako lepe felne (i bar jedno pet puta lepse izgledaju uzivo nego na fotkama), ali naravno, ove Alpine su sasvim druga prica. Sto kaze BMW E36 POWER prava perverzija!

Link to post
Share on other sites

Nije dizel bas toliko ekonomican kao sto svi misle! Na otvorenom OK, ali u gradu trosi skoro kao benzinac od 2000 kubika! A samim tim da ja uglavnom vozim po gradu i ne idem nesto cesto na otvoren put hocu da uzmem benzinac jer ipak prijatniji za voznju! :D

Link to post
Share on other sites

Pa koliko tebi taj trosi?taj tvoj nebi smeo preko 7.5 po gradu........a ni jedan benzinac ti nece u gradu biti ispod 10

Link to post
Share on other sites
Pa koliko tebi taj trosi?taj tvoj nebi smeo preko 7.5 po gradu........a ni jedan benzinac ti nece u gradu biti ispod 10

Druze 320d. Pa to cupa obrtnim momentom ko nezdrav. Ja ga nikad za benzinca ne bih menjao. Trojka u karavan verziji...super...banja...uzivaj..Isto tako kockica u karavan verziji, meni mnogo lepse, dok e36 vec ne. Ali e46, najlepsa trojka ikad napravljena.

Link to post
Share on other sites

Zaboravili ste da je ovo karavan pa je samim tim i karoserija teza, ima gume sirine 235 koje ga jos dodatno usporavaju, a masina nije restajling nego ona od 136 konja tako da kada se sve sabere ide kao limuzina 316i sa 205 gumama! Provereno trkao sam se sa drugom! A ja sa mojom teskom nogom na gasu uvek ubijem 9 - 9.5 litara po gradu! :D

Link to post
Share on other sites

nisam ja nista zaboravio,ni da je karavan,ni da je 136 ks,a i vidim na slici tockove

karavan po katalogu trosi o.3 litre vise od limuzine,a tezi za 80 kg, dimenzije tocka ne mogu toliko bas uticati..........

tebi nesto nije uredu sa autom i potrosnjom......tvoj bi trebao da trosi 1-1.5 manje od ovog sa 150 konja,meni ni u najgorem slucaju ne prelazi 9.5..........kazem ti pri tome da je tvoj 136 prilicno stedljiviji od 150.......a to da ide kao limuzina 316i,govori u prilog da mu nesto nije ok,trebao bi dosta bolje da ide od 316i pa cak i u onoj jacoj verziji sa 116ks

Link to post
Share on other sites

E pa ne znam bas, jer po katalogu ide 10,8s do 100km/h, a 316 ide 11,8. A od kada sam mu stavio gume sireg profila razlika u ubrzanju je vise nego primetna! A auto je proveren kod majstora sa svih strana i sve je u redu! Tako da mi se cini da se ona sekunda ubrzanja izgubila zbog guma! A po katalogu portosnja je 7- 7,5l po gradu, a uzevsi u obzir da vecito slazu za 1l i jos ostrija voznja tako trosi oko 9l!

Link to post
Share on other sites

Vozio indenticnu dimenziju guma,kod mene je razlika u perfomansama bila zanemarljiva,a potrosnja brate indenticna.....

ja sam se trkao vise puta sa drugarom on 318i compact e46,ja passat 1.9tdi i nije mi preterano bezao,pa mi je cudno da tvoj ide kao 316i, probaj dodati gasa na brzini 100-120 km/h na 316i pa na tvom,i mislim da vise neces hteti da ga menjas za benzinca.....izuzev nekoh 325>

Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Glokijem oko potrosnje. Sirina guma je malte ne zanemarljiva, a i to sto je karavan nepodize potrosnju mnogo. Auto sam video uzivo, felne su mu legle kao budali samar. :D :) :)

Link to post
Share on other sites

Auto se prodaje bez felni, a felne nisu na prodaju u ni jednoj kombinaciji! ;) A za potrosnju ne znam posto ja osecam po dzepu koliko trosi, a sa ovom dimenzijom guma takodje osecam razliku u ubrzanju! U elasticnosti jeste brzi od benzinca ali od 0-100 ide kao 316i

Link to post
Share on other sites