Mali problemcic sa plinom


Recommended Posts

Kod mog auta se desava to kada upalim auto na benzin zagrijem ga i prebacim na plin kad dodam gas na plinu i pustim obrtaji padnu na 500 pa se onda u momentu vrate na 900 i uvek tako. Dizne su zamenjene sa odlicnima protokomer fenomenalan lambda takodje svecice nove champion i kablovi novi originalni kupljeni vani, znaci ne puca nikakvi problema ide dobro sve

ali samo to sa leron u momentu padne vrati se i ostane ok radit na 900 znaci nema variranja kada se vrati na 900 sve radi ok.

Link to post
Share on other sites

Novi problem!

Od jutros: kad pustim gas na plinu padnu obrtaji i na kraju se ugasi auto! Neka i nekad ostane radit ali tad dodaje gas do 1500 rpm i oduzima do 500. I takodje sam primetio da malo pusta plin na mixer kad je auto ugaseno pa cu danas da pregledam elektro ventile dali pustaju... Samo me buni to kad kola prenoce ujutru dok je hladan ne pusta plin u mixer, jesi li ga upalio gotovo je , citav dan ce punit usisnu plinom tako kad upalim moram -prvo da drndam par sec dok ne potrosi ono pa onda ide Ok na benzin!

@dragance

Ler ventil je OK bar mi tako mislimo jer na benzinu auto radi totalno Ok!

da zaboravih reci da je falsch zrak eliminisan stavljanjem nove gume sa protokomera do usisne kao i sva creva dihtunzi i ostalo gde bi mogao da vuce...

Imam jos dve nedoumice: Isparivac dali mora ili ne bit u nivou glave motora ili ispod? Kod mene ga neko stavio na muldu najvisi je od svih delova na kolima! Creva od vode i od plina prema mixeru koja je je njihova duzina optimalna? Znam da ne smiju bit suvise dugacka ali : koliko smiju najvise ?

Link to post
Share on other sites

@babicu hvala na savetu procitao sam sve tvoje postove u sekciji auto gas i smatram te izuzetnim strucnjakom za to, najvise bih voleo da smo blizu da mi ti pogledas auto!

Link to post
Share on other sites

I meni se desava da zaglavi na 1200, 1500 obrtaja, ili da gasi, ewo bas sutra idem po taj deo, step motor, i majstor tvrdi da onda treba lepo da radi pa ako je to javljam...

Link to post
Share on other sites

Ja sam serviser mobitela! He he he, epilog napravlje je auto da radi na benz i na plin Ok, malo me zezao isparivac tj spula na njemu i onaj drugi el ventil pustali su plin u stanju mirovanja i punili usisnu tako kad upalim auto prebogata smesa i dalje znate... Sada sam zamenio isparivac ler lauf i za sada je ok. Videcemo dalje!

Link to post
Share on other sites

jel moze samo neko da mi objasni gde se nalazi ovaj ventil, i kakva je njegova uloga, ne znam bas najbolje?

Link to post
Share on other sites
Ja sam serviser mobitela! He he he, epilog napravlje je auto da radi na benz i na plin Ok, malo me zezao isparivac tj spula na njemu i onaj drugi el ventil pustali su plin u stanju mirovanja i punili usisnu tako kad upalim auto prebogata smesa i dalje znate... Sada sam zamenio isparivac ler lauf i za sada je ok. Videcemo dalje!

neeeema shanse da su ti riknula oba ventila. da je i onaj drugi riknuo rasprshivach bi ti bio zaledjen svako jutro pre paljenja.

nisam probao ali sam chuo da i Calgon chisti efikasno u kadici. josh ako je kadica kineska... :)

Link to post
Share on other sites

U jebo te pa i ova kineska je 50e mogu zamisliti koliko je ona recimo welerova!

Epilog jutros je da auto normalno radi i na plin i na benzin, malo sam primetio na benzin da na niskim obrtajima mu fali snage cak i u 1 ili 2 brzini!

Inace dosta toga na autu sam radio sam pa nisam ni ja siguran u svemu tome da se nije gde potkrala kakva greskica!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Proveri nivo rashladne tečnosti. Kod mene je oscilirao posebno kada je hladan. Dospi tečnost, možda ti pomogne. :) :) :vampire:

Link to post
Share on other sites