Sign in to follow this  
Ljilja

Muzej automobila u Bgd

Recommended Posts

Ovo je privatna kolekcija Bratislava Petkovica...ima 50-tak automobila ...vredi pogledati..

Motor 1970....ovakvi su bili u Titovoj pratnji ...

img05522yl3.jpg

w640.png

img05512ca2.jpg

w640.png

BMW 1600 iz 1966.

img05482fr8.jpg

w640.png

BMW 502 iz 1959.

img05392ts5.jpg

w640.png

img05492ci6.jpg

w640.png

BMW 327 iz '38

img05252ai8.jpg

w640.png

img05262vl0.jpg

w640.png

Ljiljo svaka cast,slike su fenomenalne,narocito mi se svidja onaj BMW 502....Oni parkometri mi evociraju uspomene iz kraja 70-tih i pocetka 80-tih

E sad tek vidim koliko sam ja mlad/odnosno koliko ste vi matori/ ovih parkometara nije bilo u moje vreme :) :( :prankster2: zivi bili i nadam se da vam nisam probudio starosne komplekse ,svaka cast za slikeeeee :prankster2:

Gde bre Titanika spomenu ove parkometre od pre 30 godina....:) evo, sad bi trebalo da kayem da se i ja secam tih parkometara....al...neeeecu namerno :(

Ja se tih motora iz Titove pratnje stvarno ne secam,vidjao sam ih nekad kao policijske,ali to je bilo kasnije.Parkometara se secam jer su ih tadasnji "zestoki" momci udarali pesnicama a iz svakog desetog su ispadali metalni novcici...Onaj BMW 502 sam vidjao na sajmu,uvek mi je privlacio paznju.Chevrolet se mogao videti samo na filmu.Citroen ajkula je legendarni auto,poznat i mladjima po scenama iz filma "Mi nismo andjeli"

Nijednog nisam video uzivo..... jos uvek.... Svaka cast za slike... eldorado je bas unikatan na ovim prostorima...

U subotu, 3.septembra 2011. godine odrzace se revijalna voznja oldtajmera oko Kalemegdana i izlozba istih na Trgu Republike (neki mozak napisao "demonstraciona voznja")

A sve to u saradnji sa gore pomenutim Muzejom automobila u Bgd i AMSS.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/274016/U-subotu-voznja-oldtajmerima-oko-Kalemegdana

moj koliko je star u muzej cu ga stavim,jos par godina :D

Moderna garaža. Te iste parkometre si mogao da aktiviras drvcetom šibice.

Igrom slucaja sam imao priliku da upoznam vlasnika tog muzeja i to pre par dana.Muzej se nalazi u ulici Majke Jevrosime prekoputa policijske stanice.Zaista treba otici i videti sve te automobile.I tom vlasniku svaka cast ...

Sign in to follow this