Recommended Posts

nije u pitanju bmw,ali se nadam da to nije neki problem jer cisto nas(brata i mene) interesuje sta je u pitanju.bros vozi opel kadu i iznenada otkaze menjac,tj.posle normalne voznje,sledeci put kad je seo,startovao motor,ubacio u brzinu ikad bi trebao da krene,nista,stoji u mestu.pogledamo sajlu kvacila,radi,nije pukla,odvaja.pogledamo poluge(jer se jednom vec desilo da otpadne osigurac pa je jedna od poluga spala),nista,sve o.k.,poluge rade.po osjecaju na rucici menjaca ,kao da je sve normalno,da "upada" u brzine,a u stvari ne ubacuje ni u jednu, racunajuci i rikverc.u pitanju je kadet 1.3,suza,limuzina.ma globa :) jedna.hvala!

Link to post
Share on other sites
nije u pitanju bmw,ali se nadam da to nije neki problem jer cisto nas(brata i mene) interesuje sta je u pitanju.bros vozi opel kadu i iznenada otkaze menjac,tj.posle normalne voznje,sledeci put kad je seo,startovao motor,ubacio u brzinu ikad bi trebao da krene,nista,stoji u mestu.pogledamo sajlu kvacila,radi,nije pukla,odvaja.pogledamo poluge(jer se jednom vec desilo da otpadne osigurac pa je jedna od poluga spala),nista,sve o.k.,poluge rade.po osjecaju na rucici menjaca ,kao da je sve normalno,da "upada" u brzine,a u stvari ne ubacuje ni u jednu, racunajuci i rikverc.u pitanju je kadet 1.3,suza,limuzina.ma globa :) jedna.hvala!

i cim ga osposobi ide na zenidbu,pa koliko dobije dobije.ne moze se covek vise zjbavati sa kantom.

Link to post
Share on other sites
Lamela/korpa?

nemam pojma.jeste da je kvacilo hvatalo pri vrhu,ali nije bilo nikakvih problema ,lamela nije klizala ili nesto slicno.pa ne moze npr.lamela odjedanput da otkaze(ili moze?),a za korpu!?,stvarno ne znam.osim ako pukne ili nesto slicno.

Link to post
Share on other sites

ispala ti poluosovina desna iz nuta samo je gurni u menjac :)

Link to post
Share on other sites
ispala ti poluosovina desna iz nuta samo je gurni u menjac :)

thanx klinik na ovakvom brzom i efikasnom odgovoru.samo mi kazi jeli to mnogo komplikovano.planirao sam da slepujem do majstora,ali ako moze da se sredi i kuci,onda odustajem od slepovanja.

Link to post
Share on other sites
i ja mislim da je poliosovina,koleginici je na kadetu se otkinula osovina sto izlazi iz menjaca,na desnoj strani,sve stoji na mestu,ali se otkinulo na nutovima

otkinulo?mislis ispalo,izlizalo ili ...bas otkinulo.i ako je npr.ispalo kao sto kaze mr.klinik sta je uzrok tome?

Link to post
Share on other sites
Kontam da je lamela ne bi imao osecaj ko da "upada" u brzinu...Ne bi mogao da "ubacuje" u brzinu. Ispravi me BMW528iA ako sam lupio.

Ovako, ako ona ne hvata, tj. ako ne vrti ulaznu osovinu mjenjaca, ti ces ubacit u sve brzine isto kao da je motor ugasen.

Link to post
Share on other sites

ljudi,reseno!globa odslepana(to sam trebao da slikam,da se vidi ko :) koga slepa :D ,haha)kod majstora,lamela crkla.s jedne strane istrosena do metala :lol: ,s druge jos malo pa metal :vampire: !shit! :vampire:

Link to post
Share on other sites