Recommended Posts

Ovako auto je bmw e36 318tds 96god a presao je boga oca, pise 260 000. Dakle kada podignem haubu sa vozaceve strane po motoru ima dosta ulja. Bio sam kod dva majstora i oba su bila iz fazona da prska turbina. U pocetku to nije toliko puno bilo, da bioh primetio da u zadnje vreme prska sve vise, tj motor gubi sve vise ulja. Zanima me dal je neko imao slicne probleme i koliko bi sredjevanje moglo da kosta, otprilike ili ako je neko rado koliko je konkretno ispalo i dal mora dsa se radi cela turbinu ili gubi na nekom dovodu, dihtungu ili necem slicnom. Hvala unapred i pozdrav svima.

Link to post
Share on other sites

Ja imao isti problem, bar mi se cini.

U pocetku mi trosio ulje i majstor mi tada rekao da je turbina, medjutim takodje mi rekao nemoj jos da je remontujes reci cu ti kad. Cekao, cekao, radio neke druge stvari, ali onda odem do Sokobanje i u povratku (gazio ga po autoputu), kada sam stigao kuci, da proverim ulje po obicaju, ceo motor od ulja. Kod mene na 5-ici ima neko crevo odakle je samo sibalo. Odem kod ovog, on pogleda, ono ulje stiglo do filtera za vazduh. I on crn od ulja. Remont turbine odradio, kostalo 250e i sada sve ok.

Link to post
Share on other sites
Ovako auto je bmw e36 318tds 96god a presao je boga oca, pise 260 000. Dakle kada podignem haubu sa vozaceve strane po motoru ima dosta ulja. Bio sam kod dva majstora i oba su bila iz fazona da prska turbina. U pocetku to nije toliko puno bilo, da bioh primetio da u zadnje vreme prska sve vise, tj motor gubi sve vise ulja. Zanima me dal je neko imao slicne probleme i koliko bi sredjevanje moglo da kosta, otprilike ili ako je neko rado koliko je konkretno ispalo i dal mora dsa se radi cela turbinu ili gubi na nekom dovodu, dihtungu ili necem slicnom. Hvala unapred i pozdrav svima.

Lezajevi osnovice{lageri} turbine su otlsluzili svoje.Moraju da se zamene.

turbo8ok9.jpg

Link to post
Share on other sites