Recommended Posts

Za visko ti trebaju 2 kljuca, jednim drzis, drugim odvijas. Vrlo je prosto, meni majstor menjao par puta, gledao sam i nije mi ni jednom za zamenu naplatio nista, jer je to 10min posla. Cene su oko 40-50e polovan, 100e nov

Link to post
Share on other sites

ja za visko koristim kljuch 32 i oshinem ga chekichem

da vidish samo kako se skine odmah

najjache je bilo kada sam ga prvi put udarao do besvesti poqshavajuchi da ga odvijem sve dok nije doshao ortak i rekao da je u pitanju kontra navoj ;) :P

svo vreme sam ga zavijao :preved:

Link to post
Share on other sites

Pa kako ce da stane ISPRED viska kad covek vozi E34, ili treba da skine i haubu?

Kad stojis sa vozaceve strane odvijash nadole a neka ti neko sa suprotne strane drzi kontru ili probaj sam cekicem ako si imalo vesht,

Link to post
Share on other sites
Toliko se spominje visko, a ja nemam pojma sta je to...

Dakle sta je visko? Sta i kako radi?.......Dalje, lambda sonda sta je, sta radi i kako moze bez lambda sonde?

Najjednostavnije receno, ventilator okrenut u kontra smeru od hladnjaka.

Link to post
Share on other sites
Toliko se spominje visko, a ja nemam pojma sta je to...

Dakle sta je visko? Sta i kako radi?.......Dalje, lambda sonda sta je, sta radi i kako moze bez lambda sonde?

Florine....kao sto ti rece Nirvana.... visko ...je ventilator,nalazi se odmah pored hladnjaka...(provalices sta je visko, tako sto kada upalis motor,otvori haubu.....pored hladnjaka,pogledas i.....go*no koje se okrece.... e to je! ;-)..... meni os'o 2 x j***M mu sestru! )...

U zavisnosti od tip-a motora visko ventilator sluzi za regulaciju temperature rashladne tecnosti....antifriza...(u mom slucaju vode.. ;-)..xexe... socijala jbg-a..) Ako si se pitao zasto hladnjak izgleda-kao izgleda.....sada cu ti pojasniti: hladnjak se sastoji iz onih (aj da nazovem celija) koje razdvajaju glavni tok vode na dosta manjih(radi boljeg hladjena..)...tako da kada voda prolazi kroz te celije....hladi se pomocu STRUJANJA VAZDUHA,koji je baj taj visko svojim lopaticama i rotacijom istih uslovio da struji kroz hladnjak....i tako se regulise temperatura rashladne tecnosti. pozzz... p.s. i samo kretanje auta,stvara strujanje koje dodatno hladi motor...tj.tecnost...

Link to post
Share on other sites

Sad i ja sve razumem :dirol:

U sustini nisam znao da se taj ventilator zove visko jbg. I brate ide zima, pici antifriz. Ja ga u sustini non stop koristim (i leti) pa samo dopunjavam.

A za lambda sondu? Sta, kako, i kako moze bez lamda sonde?

Link to post
Share on other sites

Lambda sonda ti je ono sranje koje stoji ustafljeno u auspuh(izd, granu) i izgleda ko svcica(moze ih biti i vishe),a ima funkciju tako sto ocitava nivo necega u izduvnim gasovima i istovremeno komunicira sa ECU i govori mu(na osnovu toga ECU sam odredjuje) kakvu smeshu da pravi(vishe goriva ili vazduha).Moze i bez nje ali auto onda remeti rad i potrosnju.

Link to post
Share on other sites
Sad i ja sve razumem :dirol:

U sustini nisam znao da se taj ventilator zove visko jbg. I brate ide zima, pici antifriz. Ja ga u sustini non stop koristim (i leti) pa samo dopunjavam.

A za lambda sondu? Sta, kako, i kako moze bez lamda sonde?

Ma burazeru zaj*bavam se ,koristim i ja antifriz.... (nego sam imao malih problema ,glava,blok,ruke-noge,nema sta nije..,pa mi je vukao vodu.,...tako da leti destilovana bajooo! ;-)..) Ali zimi zna se .... Ne brini se ti..... :lol:

Link to post
Share on other sites

I kada je nema onda motor radi u rezervnom rezimu tj. satro drzi neku optimalu i nema stelovanja ( naravno ne rucnog nego racunar ne proucava smesu ) sto naravno utice na potrosnju goriva. Ja je nemam uopste auto trosi od 12 do 15 litara benzina ( zavisi od noge koliko je teska ) i uslova za voznju a sada posle stelovanja i plina trosi tako nesto mozda litar vise.

Link to post
Share on other sites
Pa kako ce da stane ISPRED viska kad covek vozi E34, ili treba da skine i haubu?

Kad stojis sa vozaceve strane odvijash nadole a neka ti neko sa suprotne strane drzi kontru ili probaj sam cekicem ako si imalo vesht,

...pametnjakovicu bitno je da provali u koju strane da odvija, a sto se stajanja tice moze i da dubi na glavi dok odvija sto se mene tice !!!!

Link to post
Share on other sites
ja za visko koristim kljuch 32 i oshinem ga chekichem

da vidish samo kako se skine odmah

najjache je bilo kada sam ga prvi put udarao do besvesti poqshavajuchi da ga odvijem sve dok nije doshao ortak i rekao da je u pitanju kontra navoj :vampire: :vampire:

svo vreme sam ga zavijao :vampire:

jesi li pricao kako ste menjali dihtung glave na tvom autu i za reprezentativni moment kljuc :-)

Link to post
Share on other sites