Recommended Posts

Ljudi nov sam u ovom sportu, pa mi trebaju neke informacije. Moj problem je sledeci, pre dve nedelje sam kupio nove felne za kola,rec je o 17-icama 8 J.Lik koji mi ih je poslao iz Slovenije , poslao je felne sa ofsetom 20 za peticu a posto ja vozim trojku e 36 to naravno kaci. Interesuje me da li je neko imao slican problem, i da li se resiti prosto secenjem luka?

Link to post
Share on other sites

Prepravi rubove ili menjej felne. Ako stavis felne i gume vece nego sto bi trebalo , a takav je slucaj kod tebe cim moras neke prepravke da radis, rastresces koseve i trapove pa eto novih investicija koje ti nisu potrebne.

Link to post
Share on other sites

Eto resenja! ;) Salim se naravno kakve sedamnestice moj auto je i ovako spusten ispod svih normi sa gumama 65 a zamisli kakav bi tek bio sam 40 ili 45 koje bi isle na te 17 ice ne bih mogao ni da mrdnem nigde iz ulice jer verovatno ne bih mogao da sidjem sa ivicnjaka :buba:

Link to post
Share on other sites

Ovako ljudi, prednje gume su mi 215/45 17 dok sam nazad stavio 225/45 17 , sto se tice prednjih one ne kace nigde cak ni kada namotam pun. Problem je u zadnjim i to samo u slucaju kada se opruga sabije do kraja, kace sa strane, veceras sam zasekao luk na vise mesta sa unutrasnje strane i vratio lim malo na gore za sada ne kaci pa cemo videti rezultate . Takodje me interesuje od momaka koji voze trojke sa sedamnaesticama kakvi su njihovi utisci da li trapovi traju mnogo pre stradaju?

Link to post
Share on other sites

Nista spektakularno, na mom automobilu su se ranije nalazile felne od 15 coli sa gumama 205/60, tako da je sada auto nesto tvrdji sto se oseca iskljucuvo pri prelasku preko kratera i sl. Ja licno nemam utisak da je to preterano mnogo ali sta znam vozim na ovim felnama tek par dana. A valjda sam i odusevljen njihovim izgledom pa sam spreman da zrtvujem malo udobnosti.

Link to post
Share on other sites

najbolje je da savijes rub,bez seckanja:)

ako ne mozes naci alat koji bas sluzi za to,mislim da ima slika u temi gadafi-jevog ljubimca,pocnes da savijas rub papagajkama pa lagano nastavis cekicem,i onda taj deo dobro premazi zastitom posto ce postojeca ispucati i spasti.naravno mozes da malo skines i felnu na strugu,ali onda joj slabis srce...

hajd postavi slike da vidimo kako stoje :vampire:

Link to post
Share on other sites
kupi srafove sa konusnom glavom odgovarajuce duzine , 4 e komad u skoro svakoj boljoj vulkanizerskoj radnji

brate problem kod njega je u et-u

ako ih istanji a koristi standardne srafove onda ce po tvom rezonu morati da ih krati

Link to post
Share on other sites

Ljudi ako vas neko pita da li je moguce staviti felne od petice et20 na trojku e36 znajte da ne ide, danas sam se vozio preko Kaone i svaki put kada se opruga sabije do kraja guma mi zakaci sa strane fali joj samo 1cm ali nemam gde da ga napravim.

Tako da cu morati da menjam felne :mellow:

Link to post
Share on other sites