Recommended Posts

Pre par dana sam menjao instrument tablu na mojoj kockici 324d zato sto mi obrtaji nisu radili, sve ostalo je radilo.

Ubacio sam novu istu takvu tablu i opet ne radi obrtaj pa sam dosao do zakljucka da je u pitanju onaj davaoc obrtaja, skinuo sam ga i odneo kod majstora da vidi sta mu je, nikako da odem da ga uzmem. E sad me interesuje zasto mi na ovoj novoj tabli ne radi servisni interval, znaci uopste nista ne sija, sta da pogledam, kako da resim problem, probao sam da resetujem kako sam i pre resetovao ali nista, da napomenem da je na staroj tabli isto zezalo(bila je upaljena samo peta po redu zelena lampica i kada je na kontaktu i kada ga upalim).

Link to post
Share on other sites

Kod vecine stariijh BMW-a serije 3 i 5 u pitanju je tajmer, povezan sa baterijom u kontorlnoj tabli koja vremenom popusti pa se service indikatori pale nasumice.

Rešenje je promena baterija i još nekih zahvata na tabli.Preporučujem ti da tablu odneseš kod majstora :pleasantry: .{jedino rešenje jer ne savetujem ti uradi sam varijante {zbog loših iskutava na ujakovom 318i}}.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

imam ja rezervnu tablu i rasklopio sam je, baterije su nesto manje od prikazanih na slici, merio sam im napon(mrtve skroz), probao da ih dopunim ali bezuspesno... gde da nadjem druge?

Link to post
Share on other sites

Mislim da nije bitno da bude takva ista baterija, bitno je da je ista voltaza i koliko mAh (toliko koliko je sada ili vise)... Mada trebalo bi da bude po battery shop-ovima sto kaze Lemi...

Link to post
Share on other sites