Recommended Posts

E ovako, kad sam kupio auto odem nakon par dana kod kolege u radionu da malo ispregledamo to iz vise uglova

Digli auto usetali ispod, sve OK, auspuh, pod, rubovi, nema ni tragova curenja ulja a ni permanta, samo na jednom mjestu ugledamo potpis, otiso semering na izlazu iz mjenjaca i po onom tunelu fino se ocrtao trag od ulja ali izgleda suho kao da je to od prije, kao da je nekad razbacivao ulje pa prestao i ostao je trag.

Ma odmah mi je bilo jasno zasto ide teze da ga ubacim u trecu ili ponekad u prvu, kad stojim u mjestu i ubacim u prvu, prilikom kretanja dok pustam kvacilo on izbaci iz brzine uz onaj jezivi zvuk zupcanika, ma kao da me nozem ubode pravo u srce. Treca brzina isto pravi problem, ne ide bas glatko u trecu, ide nako nekako al uz malo zapinjanja, ili ide nesto lakse ali ako ga odrezem po gasu i dobro zaletim.

Kupio sam semering i sad kontam da ispustim ulje iz mjenjaca, uzeo bih novo i to koju litru vise, kontam da nakon nekoliko kilometara ispustim pola litra pa da dospem jos novog, na neki nacin da odstranim necistocu koja bi eventualno mogla biti u mjenjacu.

Nekoliko ljudi su mi rekli da Modricki ATF moze u taj mjenjac pa me to i zanima, smijem li to ulje staviti u mjenjac i dali ima kakve sanse da rjesim postojece probleme sa mjenjacem nakon sto ga dopunim novim uljem do propisanog nivoa.

Ako neko ima iskustva da mi kaze, dal ce taj mjenjac jos sluziti ili je odsluzio svoje (nema buke ili nekih cudnih zvukova od mjenjaca u toku voznje,ostale brzine idu normalno, nema nekih luftova u prenosu, ono da se cima napred nazad kad ga pustim da ide u prvoj na leru

Za svaki slucaj evo jos i ovo BMW E39 520i 97.god. 110KW

Link to post
Share on other sites
Ja mislim da su sinhroni u pitanju, i ako su oni onda trazi drugi mjenjac. Nemas racuna da radis oko njega. Mozes da koristis ATF ali nije to problem.

Možda grešim.

Ali ako su sinhroni u pitanju zašto bi onda ispadao iz brzina. :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Sinhroni jer su prva i treca najcesce u kvaru , neces resiti problem dosipanjem ulja,a u njega i ide iskljucivo ATF

Link to post
Share on other sites
Naveo si da sam izbacuje iz prve brzine.

Moguće da je u pitanju nosac motora{plivajući zamajac}

Možda grešim.

Ali ako su sinhroni u pitanju zašto bi onda ispadao iz brzina. :prankster2:

Zar ti kad nesto neznas ne umes da to precutis.Stara poslovica kaze:bolje je pustiti druge de sumnjaju da si glup , nego progovoriti i otkloniti im svaku sumnju.....ajd malo razmisli o ovome

Link to post
Share on other sites
Zar ti kad nesto neznas ne umes da to precutis.Stara poslovica kaze:bolje je pustiti druge de sumnjaju da si glup , nego progovoriti i otkloniti im svaku sumnju.....ajd malo razmisli o ovome

Mali off

Puf opet

Pa šta je sada? Šta sad tu nešto pogrešno "ispisao"

Link to post
Share on other sites

Evo ti edukcija

1 da izbacuje zbog nosaca motora ,taj nosac bi morao biti 100% raspadnut da bi motor mogao da se "obesi" a to bi

prouzrokovalo tolike vibrecije i lupanje da bi odma primetio problem!

2 kakve veze ima plivajuci zamajac sa iskakanjem iz brzine?

3 gresis sigurno

4 posto vec vidim da si verni ucenik net-a procesljaj malo po njemu i pogledaj koliko uloga imaju sinhroni i za sta sve sluze i sve ce ti biti jasno :prankster2:

Link to post
Share on other sites
Sinhroni jer su prva i treca najcesce u kvaru , neces resiti problem dosipanjem ulja,a u njega i ide iskljucivo ATF

Sto mislis, jeli bolje da nadje drugog u dobrom stanju ili da se igra sa sinhronima?

Link to post
Share on other sites
Evo ti edukcija

1 da izbacuje zbog nosaca motora ,taj nosac bi morao biti 100% raspadnut da bi motor mogao da se "obesi" a to bi

prouzrokovalo tolike vibrecije i lupanje da bi odma primetio problem!

2 kakve veze ima plivajuci zamajac sa iskakanjem iz brzine?

3 gresis sigurno

4 posto vec vidim da si verni ucenik net-a procesljaj malo po njemu i pogledaj koliko uloga imaju sinhroni i za sta sve sluze i sve ce ti biti jasno :prankster2:

Verni ucenik...bla bla bla

-Hajde dobro ako već tvrdiš.

{U vezi prve cinjenice}

Postoji komponenta nosača koja pridržava i menjač {dakle nisam mislio konkretno na motor}

Link to post
Share on other sites

Skoro sam otvorio getragov menjac da zamenim lezaj na spojnickoj osovini ispostavilo se da je dupli tj kombinacija iglicasto valjkastog lezaja cena je bila 100 e na realoemu tako da sam odmah odustao od popravke i kupio drugi za 150e.Tako zaboravi popravku i kupi drugi polovan menjac :prankster2:

Link to post
Share on other sites
Skoro sam otvorio getragov menjac da zamenim lezaj na spojnickoj osovini ispostavilo se da je dupli tj kombinacija iglicasto valjkastog lezaja cena je bila 100 e na realoemu tako da sam odmah odustao od popravke i kupio drugi za 150e.Tako zaboravi popravku i kupi drugi polovan menjac :prankster2:

getrag i nije strasan za rad ali delovi su prava sitnica

39 nosi ZF-a a on je bas sladak za otvaranje

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.