pomagajte drugovi,moram da vuchem cisternu za sobom!


Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

brate izvini nisam znao za to

to verovatno ni ovi iz BMW-a neznaju

a 13 lit je takva laz da to odavno nisam cuo

a e28 ako je L-jetronic u 99% slucajeva nema lambda sondu

Mozes ti da zajebavas koliko hoces ali to je moje iskustvo, i sto mislis da 2.0 24v nemoze da trosi 13l benzina pa nevozim ja v12, to verovatno ni ovi iz BMW-a neznaju, to da li znaju ili ne nije me ni briga meni je auto tuko 20l benzina i nije mi bilo dobro, stavio sam drugu sondu i potrosnja je spala na 13l, verovao ti ili ne, vidim da sve znas pa nema razloga da te ubedjujem ipak je sve ovo laz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Mozes ti da zajebavas koliko hoces ali to je moje iskustvo, i sto mislis da 2.0 24v nemoze da trosi 13l benzina pa nevozim ja v12, to verovatno ni ovi iz BMW-a neznaju, to da li znaju ili ne nije me ni briga meni je auto tuko 20l benzina i nije mi bilo dobro, stavio sam drugu sondu i potrosnja je spala na 13l, verovao ti ili ne, vidim da sve znas pa nema razloga da te ubedjujem ipak je sve ovo laz.

Kod mene je fabricki postojala lambda sonda, ali je skinuta, pretpostavljam onda kad je skinut i katalizator i stavljen "obican auspuh" E sa d treba li lambda sonda da stoji i onda kad nema katalizatora i dali njen nedostatak utice osim potrosnje i na vucu.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Kada nemas lambda sondu kao sto je i kod mene slucaj ECU se prebacuje u neki rezervni rezim rada gde navodno on pravi optimalnu smesu i nema nikakvih korekcija zbog nedostatka impulsa od lambda sonde. Bez nje moze da radi. Meni trosi u proseku 13-14 litara po gradu, ali obzirom da je ovo Beograd zna to da bude i vise. Ako imas problema sa prevelikom potrosnjom moras da nadjes auspuh ili katalizator koji ima ulaz za sondu i da ga stavis. Jebi ga tako ispadne.

Link to post
Share on other sites