prevod sa stranih tablica, registracija


Recommended Posts

ljudi imam pitanje u vezi sa naslovom :preved:

neki gastarbeiter se vratio iz nemacke, ali mu je auto jos uvek prijavljen na nemackim tablicama, a on ga prodaje. sad me zanima, ako neko zna, koji su postupci?

koliko on mora da ucestvuje u tome?

hvala unapred

Link to post
Share on other sites

nije ti dobar izraz "prevodjenje" :preved:

ako je euro3 onda moze u proceduru carinjenja

cena auta + navodni prevoz auta pa na to 20% carine + dve spedicije, pa kad to saberes onda dodas jos 18% na PDV. i kad sve to platis onda pravac SUP i tu da te jos istresu.

to ti je "prevodjenje" :heat:

ako te u medjuvremenu carinici ne posalju na homologaciju, onda tu dodaj jos neku stoju i odredjeno vreme, ako je prodje onda sve ostalo. a oce li je proci ili nece ovisi o godini proizvodnje. tj jeli euro 2 ili 3

A gastarbajter ucestvuje toliko u tome, samo da ti pare uzme.

Link to post
Share on other sites

haha, ma nisam ja bas si tim izrazima dobar :preved:

znaci treba platiti prevoz iako je ovde vec? ili samo ''kao''? ali pretpostavljam da se onda tu plati samo nesto formalno a ne kao u slucaju kad je auto stvarno u inostranstvu... i da, cuo sam da vlasnik treba prvo u inostranstvu da napravi neki ugovor... al da to moze da se odradi cak i u madjarskoj u najblizem gradu...

hvala Dire na pomoci, i svima koji pomazu :heat:

uzdravlje!

Link to post
Share on other sites

@ znaci treba platiti prevoz iako je ovde vec? ili samo ''kao''?

-iako je vec ovde na vrednost vozila zaracunavaju 300 eura na ime toga pa to dvoje sabrano carine.

@i da, cuo sam da vlasnik treba prvo u inostranstvu da napravi neki ugovor... al da to moze da se odradi cak i u madjarskoj u najblizem gradu..

-netreba vlasnik nista da pravi gore, sem ako nije gore pa mu usput, da ti malo smanji trosak. ma kakva madjarska dalekoooooooo :preved: , imaju svi spediteri svoje kombinacije, najblizi prelaz za ulaz ti je recimo od Bgd , Rača.

Tvoje je da skupis parice i lepo ih pocnes trositi na ime uvoza :heat:

... i nemoj mi s zahvaljivati, odma sve postove obrisu :D

Link to post
Share on other sites

jes da su rekli od nove godine da ce da bude 10% carine, al predhodno su rekli da ce od novembra da bude 10% i to nebi,

cisto sumljam da ce pre aprila poceti.

jedan od uslova sporazuma o saradnji i pridruzivanju je da se ukine carina. a ova rastezanja cemo dugo jos trpiti. sad je 20% pa ce kao biti 10%, pa ce biti 5% pa 2%, pa ko zna dal ce je ikad i ukinuti. tesko se odreci parica koje se uzimaju tako olako.

Link to post
Share on other sites

Sta su sve obecavali...Nista im neverujem. Posebno sto je budzet za 2009. godinu u deficitu. Zamrznuli su plate i penzije u drustvenom sektoru do oktobra 2009. Evro ce sutra imati najvecu vrednost u 2008. godini, svaki dan prodaju po 30.000.000 - 50.000.000 evra, da bi dinar koliko toliko odrzali stabilnim. Tako da sigurno zbog svega navedenog nece seci granu na kojoj sede, jer je prosle godine za uvoz auta iz zemlje izneseno 2.000.000.000 evra u kesu, pa izracunajte koliko je 38% od toga ( carina i porez). A za pridruzivanje EU im se j*be, samo lazu narod od 39 potrebnih zakona za dobijanje kanditarure, oni (namerno malim slovom) su usvojili 11 i do kraja godine mogu jos samo jedan, jer nemaju vise vremena. ;) :vampire: :vampire:

Link to post
Share on other sites