Recommended Posts

Nesto cudno mi se desava sa kocenjem.

Kada pritisnem kocnicu onako do pola, normalno koci, tj, kako stiskam on normalno staje.

Medjutim, primetio sam narocito sad dok je bilo ovo hladno vreme (mokro, sneg) kada pritisnem skroz kocnicu, naglo, do kraja, za ne daj boze, on pocinje da koci, ali ne onako dobro, vec kao da proklizavaju tockovi uz neku buku, cavrljanje, lupkanje. Ne znam kako da opisem.

Diskove sam poravnao a paknove nisam menjao jer su mi rekli da su dobri, tj, da ima jos ne malo, vec dosta mesa.

Kada pritisnem papucicu, recimo dok radi na leru, ona ide do pola sa otporom i mogu je stisnuti do kraja, ali ima sve jaci otpor sto je valjda i normalno. Znaci od polovine lagano popusta, kako ja zapinjem nogom.

Problem je kada odjednom zakocim tj, on ne staje, vec proklizava uz neku cudnu buku, kao da se metal o metal cese, ali ne skripi.

Sta bi moga biti problem?

Link to post
Share on other sites

Imam osecaj kao da radi ABS, ono steze i pusta, ali ne koci nikako, vec samo proklizava uz buku, cesanje metala o metal, dok ga ze zaustavi skroz. Cini mi se da istu duzinu kocenja imam i sa blagim stiskanjem kocnice i naglim, do kraja, s tim sto pri naglom umesto da ga zakopa, on ide i cavrlja kao da ga neki metal cese.

Link to post
Share on other sites

naravno da je abs

tako se cuje

kad se ukljuci pocne da vibrira pedala, i skripi kao da ti je sve nedaj Boze iskrivljeno i polomljeno

samo abs, ne brini

probaj negde da stisnes do kraja vise puta pa ce ti biti jasno

i gledaj da nikako ne pustas kocnicu ako ti zatreba nekad

mnogi kad cuju kako skripi, uplase se pa puste i onda ..................................

Link to post
Share on other sites

To je ABS, e sad ako covek ne zna da objasni, jel je jednostavno nemoguce opistai recima, moze da bude sve... Jel ti vibrira pedala???

Link to post
Share on other sites
Nesto cudno mi se desava sa kocenjem.

Kada pritisnem kocnicu onako do pola, normalno koci, tj, kako stiskam on normalno staje.

Medjutim, primetio sam narocito sad dok je bilo ovo hladno vreme (mokro, sneg) kada pritisnem skroz kocnicu, naglo, do kraja, za ne daj boze, on pocinje da koci, ali ne onako dobro, vec kao da proklizavaju tockovi uz neku buku, cavrljanje, lupkanje. Ne znam kako da opisem.

Diskove sam poravnao a paknove nisam menjao jer su mi rekli da su dobri, tj, da ima jos ne malo, vec dosta mesa.

Kada pritisnem papucicu, recimo dok radi na leru, ona ide do pola sa otporom i mogu je stisnuti do kraja, ali ima sve jaci otpor sto je valjda i normalno. Znaci od polovine lagano popusta, kako ja zapinjem nogom.

Problem je kada odjednom zakocim tj, on ne staje, vec proklizava uz neku cudnu buku, kao da se metal o metal cese, ali ne skripi.

Sta bi moga biti problem?

Za svaki slučaj proveri i servo sistem.Hmm čudi me kako možeš da stsneš pedalu do kraja.

To je simptom koji govori da u sistemu nema dovoljno vazduha.{što nije bauk ako je motor u leru}

Inače mislim da je ABS problem, naime sigurno je neki relej odslužio svoje.

Link to post
Share on other sites

ABS ako ne radi (imao sam taj problem), svetli ti na tabli, i samo ne radi, to je to, kochish normalno, samo kad zabodesh kochnicu, proklizash kao i da nemash ABS, a kad radi, kad zabodesh kochnicu, chuje se to krckanje, vraca ti pedalu i vibrira!

znachi, ABS ti radi chim se tako ponasha, a kad si to proveravao diskove i plochice?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.