Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

meni je uvek prilikom detonacije (desavalo se samo kad palim na plin zato sam uvek na benzin pa prebacujem) spadalo ono crevo sto ide iz (kako nasi majstori kazu) STEP motora ili kako se vec zove na usisnu granu

a sad vidim da je to crevo malo naprslo

mozda 4-5mm

ali bas na ulazu u ono S

nekako mi ne deluje da to zeza

sva ostala creva koliko mogu da vidim su ok

Link to post
Share on other sites

Pa to je to vakum crevo, koje izlazi iz step motora iliti ler lauf ventila iliti ICV-a.... A puca zbog lose struje, ili fals vazduha kako je dire rekao....

Inace to je vakum crevo i po tom principu i radi, znaci nema selni koje ga drze, jer kada dodje do ovoga ono puca, kako se ne bi ostetilo kuciste motora( to jest da ne bu doslo do detonacije u kucistu zato se crevo drzi na vakum i tu puca)....

Link to post
Share on other sites

Verovatno, mada to za fals nikad nisam razumeo, znas sta uradi, BMW528iA na pm pitaj, on zna 100 posto...

Link to post
Share on other sites
koje je to crevo???

moze biti i do tog koje si pomenuo a moze biti i do ovoga

794367manifold6sm.jpg

pregledaj za svaki slucaj, a tu pukotiinu sto si vido, izoliraj trakom , da bi bio siguran da nije do nje

Link to post
Share on other sites

Detonacija: Losa struja, proveri bobine, neispravna jedna ili vise svecica , losa smesa i fals vazduh zbog kojeg moze da trokira i da dodje do poremecaja smese gasa i vazduha pa zna da dodje do detonacije. Sva creva koja su ti napukla po mogucnosti zameni ili ih dobro izoluj. Proveri filter plina, zameni ga i negde u servis da ti nasteluju smesu. Srecno...

Link to post
Share on other sites

sve u svemu ili su bobine ili negde vuce fals vazduh

hvala ljudi

jbg problem je u tome sto drug kod koga treba da proverim bobine ne moze pre vikenda da mi pogleda to

sta sad

sacekacu

Link to post
Share on other sites

ovako

nisam stigo nista da odradim zato sto sam pod hitno morao da menjam cilindar jer vise kvacilo nije htelo da odvaja i iscurilo mi ulje

e sad

ovaj sto mi radio kaze da je mogo i motor da me zeza zbog toga

pre 1h sam uzeo auto od njega i probao

stvarno vise ne trokira

e sad neznam da li je moglo to da zeza

Link to post
Share on other sites

mislim da je problem resen

ovako

bobine su ok, svecice ok, stavljao sam drugi komp i opet zezao, nema sta nisam gledao

OSIM

one lulice izmedju bobina i svecica, jedna je bila skroz pukla a nisam primetio, otkad sam je malopre zamenio preso sam 50tak km i sve normalno

videcu kako se ponasa ovih dana

ali mislim da je resen problem

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

zeza i zeza

tek sad pocinje

sa toplijim danima

svecice nove

lulice nove

bobine ok

a trokira sve vise i vise i ponekad detonira

znaci struja

ali koja struja i odakle

jel moze neko da mi kaze odakle ide struja na kablove i da li moze tako da zeza

Link to post
Share on other sites

pre 15 minuta sam pricao sa covekom, koji je imao totalno isti problem kao ja

kaze da je resio tako sto je zamenio membrane na rasprsivacu i to je nestalo

isti plinski uredjaj osim sto nam auto nije isti

probacu

Link to post
Share on other sites