Recommended Posts

dakle, znam da je moguce staviti M62 u E36, samo kolika to investicija moze da bude?

sa sve motorom, menjachem, diferencijalom, svim potrebnim modifikacijama, nosachima...

i ko to moze da uradi kod nas, i za koje parice?

hvala unapred :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moze sve samo to ti je igranka

petosevicu sam ubacio V8 u kockicu i nije bilo jeftino na kraju

njemu mozda jeste ali za obican narod ...

racunaj samo za motor ,posto si naglasio da hoces m62,naj jeftinije da prodjes bez instalacije agregata racunara kod kljuca ews-a i menjaca 1000e

pa onda prepravka kartera ili narucivanje istog od alpine ima da izadje koliko hoces

u principu moze sve

jos ako hoces da to bude kao iz fabrike sto se lepote tice joj....

Link to post
Share on other sites

ahahaha, koji kralj jbt! :)

ne kazem ja da je mnogo para to shto ste mi rekli, nego su krupne cifre :)

to je drugarov auto, mislili smo da ce da izadje oko 2-2,5 soma, al jbg... :)

jeftinije je da se nadje S38 ili S52 motor, i da se utakne, a?

Link to post
Share on other sites

Dovoljna je samo pomisao da je najbrzi auto na planeti, nema sta vise da se prica....

@Bata

Ne prodaje ga on za 74 soma zato sto samo ima m5 motor, a to ce i ovde kod nas da se vidi uskoro za 4x manje para ako ne i jos manje, Alpine nosaci motora i staje kao dupe na nosu, sve ostalo je smehoteka namestiti za nekoga ko je u tim vodama...

Link to post
Share on other sites

Onakva kocka u osnovi vredi 20000e gore, motor ako je nov stavljen bez ikakvih agregata iz BMW a kosta 14000e ( i da das stari ), polovni oko 6000e, menjac nov 2700e ( i naravno stari ), polovan oko 1200e, kocnice prednjih tockova 1800e, amortizeri 1600e, elektronika sa kojom je upaljen motor ( sa rukama oko 2500e ), set kvacila (navedeni) i do 2000e, auspuh ako je sa granama preko 3000e, felne i gume preko 4000e, prednja sedista ( ne postoje u tom dezenu ) samo ona sa nosacima oko 1800eur, plus presvlacenje kompletne unutrasnjosti, gore ne verujem da ova kombinacija moze da kosta ispod 2000e, u zavisnosti sta je u diferencijalu, moze da kosta i kompletan preko 2000e, da ne nabrajamo dalje kardan, poluosovine, balans stangle, ozvucenje...

E, da onaj displej Alpinin u ventilaciji se polovan na e bay u prodaje za 600e!

Onda jedan ili vise dobrih majstora da sve to spakuju, ciji je radni sat vise puta skuplji od Batinog ( koga navodite kao derikozu ), ekskluziva sto niko drugi ne poseduje takav auto, i to vise manje izadje na tu cifru.

I naravno nije to Srbija gde se takav auto gleda uz komentar : takvu kocku moj komsija prodo za 2500e!

To kad vidi svaba koji vozi E90M3 a pali se i zna sta je BMW slinu svoju proguta!

Link to post
Share on other sites

cast svakome svi mi radimo za pare

Andrija zaboravio si da dodas da je svaba to sve poptkrepio i odgovarajucom dokumentacijom i atestima

jer mu zet ili tast nerade u muriji

Link to post
Share on other sites

turio bi ja to da nije X :lol:

drugachiji mi je karter, a i mislim da moj prenos ne bi izdrzao 3.5...

a shta mislish, ko ce da vozi E36, kad ovaj opet ode na brod?! :rolleyes:

Link to post
Share on other sites