Ozracivanje i razmera tecnosti


Recommended Posts

Znaci ovako...

Kocka 320i '86 godiste.Zanima me koji antifriz,kolika razmera sa destilovanom vodom,koliko ukupno staje tecnosti i kako se ozracuje...

Stizu hladni dani,moram da pazim...

Hvala unapred

Link to post
Share on other sites

.... Pazi buraz ja sam nedavno ozracivao ..jer imam problem sa glavom(od kola!! ;-)..) .... Ozracuje se tako sto Skines donje crevo na hladnjaku , otvori čep na posudi, pusti nek sve isteče, vrati cev na hladnjaku, sipaj 2 litre antifriza 100%-og u neku čistu kantu, to pomešaj sa destilovanom vodom da dobiješ 5-6 litara tecnosti ili već koliko treba. Sipaj u posudu dok ne bude malo više od polovine.... Zatvori čep i upali auto....

Kad ti se ventilator upali dva- tri puta pusti auto da se ohladi i po potrebi dospi dodatno tecnosti do oznake max. p.s Ja sam i pride kompresorom ocistio creva od necistoca.... mozes a i nemoras..! E sad koji antifriz da sipas nemam pojma... iskreno da ti kazem... 'bem li ga ja sipam 40%-ni EKO-ov... tj..sa eko pumpe.. Koliko ja znam kada ga mesas sa destilovanom vodom ide 1lit..100%-og...na 1lit..dest. vode! ili samo 40%-ni.... A koliko stane u tvom slucaju tecnosti... ne znam!..ali ako je 2000ccm... otprilike oko 5litara.... nisam siguran... pozzz...

Link to post
Share on other sites

moj motor je isto M20, samo je B25, ne znam da li ima neke razlike u zapremini rashladne technosti, ali meni staje 10,5 litara!

sipash litar antifriza, pa litar destilovane, drzish antifriz u prednosti, i treba ti nekih 5-6 litara, kao shto je 528 rekao..

Link to post
Share on other sites