pitanje za majstore i sve koji voze M52


Recommended Posts

Ljudi koliko traje normalan vremenski interval za postizanje radne temperature kod motora M52 - B20 ili 2.5 i 2,8

Predjem ujutro oko 4-6 km po gradu (brzina do 30-50km/h) da bi tek tada kazaljka temperature bila na sredini...

Meni to izgleda da treba bas dugo dok se motor zagrije pa eto da cujem kakva je situacija kod ostalih, inace sistem ne gubi tecnost, kad postigne radnu temperaturu kazaljka stoji stalno u istom polozaju, mozda milimetar na lijevo od sredine. Dal je to normalno kod tog motora ili tu nest ne stima.

Bez obzira sto je zahladilo isto je bilo i ljetos, nema neke velike promjene u ovo zimsko doba, kakogod motor sporo postize radnu temperaturu...

Link to post
Share on other sites

...to je mnogo, osim ako ne silazis nizbrdo sve vreme bez gasa !

kod mene za 1-2km stigne do pola ali imam 3 semafora

...jel ti opada temperatura kad ga spustas nizbrdo u brzini preko nekih 2-2.5k obrtaja bez gasa ? ako se spusta moze biti da ti fali termostat ili je zaglavio otvoren !

Link to post
Share on other sites

Termostat najlakse mozes da proveris tako sto kad ga ujutru upalis (i grejanje ukljuceno) posle par minuta pocne da ubacuje mlak vazduh u kabinu a kazaljka za temperaturu jos nije izasla iz plavog polja. Ako se to desava znaci da ti treba nov termostat.

Link to post
Share on other sites

ajd da ne otvaram novu temu, u pitanju je m50b20 koliko njemu treba da izadje iz plavog po ovako hladnom vremenu, naravno kad dodje do pola ma sta radio autu stoji zakucana.

Ima hladnjak od 2.5 sa klimom.

Nadam se da se twintower nece ljutiti sto mu se mesam u temu.

Link to post
Share on other sites

Nadam se da se twintower nece ljutiti sto mu se mesam u temu.

Ma nema ljutnje tebra, ovdje smo da pomognemo jedan drugom... usput hvala svima za preporuku i savjet, prvi suncan dan i vadim termostat... 7 kilometara juce ujutro sam napravio dok je uspravio kazaljku...

Link to post
Share on other sites

nadam se da se twintower nece ljutiti ali da i ja pitam...

vozim e36 m 40 motor i temperatura po gradu je normalna znaci skala stoji na polovini uspravno,temperaturu postize relativno brzo ,ali danas sam primetio da kada izadjem na otvoreno i drzima ga konstantno preko 100 kmh temperatura spadne na crtu pre polovine i tu stoji,grejanje je upaljeno na pola?dali je termostat zreo za zamenu ili je nesto drugo problem

Link to post
Share on other sites

Bas sam danas obratio paznju. Vozio sam nesto manje od 4 km dok kazaljka nije dosla na pola. Imao sam 3 semafora i lagana voznja je bila u pitanju.

Inace, pre 2 meseca sam stavio nov termostat, mislim da je na kutiji pisalo 92 stepena.

Ortak ima Z3 sa M44 motorom. I njemu treba oko 4 km da kazaljka dodje na pola. On je letos imao problem sa termostatom i kupio je original kod Delte.

Link to post
Share on other sites

...nije, 88-92 su uglavnom mada zavisi od tipa motora i trzista gde se isporucivao !

...za zimske zemlje je naravno visi dok je za afriku i toplije zemlje isao i do 80

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

moze da ima i 20 lit. tecnosti u sistemu

temperaturu kao sto je vec napisano odredjuje termostat

stavis od 80 stepeni i nemas brigu onda leti i kad klimu ukljucis nece preci rad.temp vise od 95 stepeni

Link to post
Share on other sites

O kojoj spoljasnjoj temperaturi govorite, kod mene je stalno ispod -8 stepeni ujutru i -10 (auto mi stoji napolju) i po gradu mi skoro nikad ne postigne radnu temperaturu, prelazim po 2-3km?

Link to post
Share on other sites

Ja sam pre 4 meseca zamenio termostat. U ovlascenom servisu nisu imali original (mislim da je Behr bio u u pitanju), pa sam kupio Vernet termostat. Treba mi oko 4-6 km da dostignem radnu temperaturu, sada zimi.

Moj drug vozi BMW Z3 1.9, i letos je stavio originalan termostat iz ovlascenog servisa i njemu treba oko 4 -5 km da dostigne radnu temperaturu.

Samo da napomenem da ovih 4-6 km koja predjem su uglavnom po nizbrdici tako da se vozi sa slabim gasom ili na leru. Kad je na ravnom onda mu treba nesto manje.

Link to post
Share on other sites

i meni treba jedno 4-5km da dostigne radnu temperaturu,a radna temperatura mu je 95 bilo leto ili zima ali nikad mi nije pomerio preko toga bilo kako da ga vozim i u kojoj guzvi da se nalazim sve zavisi od termostata na kojoj temperaturi otvara

Link to post
Share on other sites