Recommended Posts

ovih hladnih dana,2-3 puta mi se desilo da kad startujem auto(bez problema,nebitno koji je minus) i ostavim da radi na benzinu dok ocistim sneg i led(kasnije prebacim na plin,kad se malo zagrije),on se nakon minut dva sam ugasi!nakon ponovnog startovanja vise nema problema,tj.gasenja.napominjem da vec neko vreme imam manjih problema(verovatno s prljavim diznama)pa prilikom startovanja dolazi do losijeg rada,kao da trokira,sve dok mu ne dodam malo "gasa"(da "probije")i nakon toga je sve o.k.sta bi to moglo biti,dizne,benz. pumpa,elektronika ili nesto cetvrto?

Link to post
Share on other sites

uvek ga palim na benzin i kako je hladno ovih dana pustim ga da radi u leru(na benzinu) dok ja ocistim led ili sneg.tek kad zavrsim te ceremonije dodam preko 2000 obrtaja kad prelazim na plin.dok radi na benzinu,tad zna da mi se ugasi,kao sto rekoh 2-3 puta u poslednjih par dana.znaci na hladan motor,posle prvog startovanja,nakon minutu ili dve a posle nema problema.

Link to post
Share on other sites

Plavi termo davac koji ti stoji otprilike ispod glave na 3-cem cilindru zameni ga i resio si problem :)

Link to post
Share on other sites

plavi davac tzv CTS senzor

Colant Temperatur Senzor salje informaciju u ECU i onda na osnovu toga se odredjuje kol goriva ugao paljenja i ostali parametri potrbni za rad motora

Link to post
Share on other sites