Recommended Posts

drugari imam strasan problem,pre pola sata mi je eksplodirao protokomer,malo ostrije sam ga vratio iz 4 u 3 brzinu a nije motor bas bio zagrejan,pa je puklo i otpala je klapna

izvadio sam je napolje,ali sada sto je i logicno lose radi i na plin i na benzin,mada kada otkacim protokomer radi lepo,sta da radim dok ne kupim drugi?

koje su posledice voznje sa otkacenim protokomerom?pretpostavljam veca potrosnja i sl ,ali me brine dali cu ga moci upaliti ujutru?hvala i pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ako ti je obican plin u pitanju onda on radi i bez protokomera. Ne treba mu. Za benzin ces ipak morati da nabavis drugi ili da vozis tako sa otkacenim. Posto on u tom rezimu uzima neku srednju vrednost. Zato ti radi naizgled ok.

Link to post
Share on other sites

plin uzvracha udarac :)

jel otkinuo celu klapnu?

pogledaj da ti sluchajno nije zinula i ona plocha ispod protokomera i da tu ne vuche falsh

proveri i deto klapna da se nije savila ka protokomeru

i pogledaj da ti nije izleteo difuzor iz mixera

ako je to sve u redu, samo preshteluj plin i teraj dok ne uzmesh drugi

Link to post
Share on other sites

iskocila je gumica na deto klapni,vratio sam je,klapnu u protokomeru je odvalio skroz,otkinuo je spialter koji drzi klapnu,sada cangrlja unutra,mikser je ispao vratio sam ga,e sada na plinu radi,ali mnogo bolje radi kada otkacim protokomer ,dobije obrtaje i smiri se rad....i na plinu,rece mi ovaj tip od koga sam uzeo protokomer prosli put da ima jos jedan :)

e sad,chemu uopste sluzi ona klapna kada opet vrati toliki pritisak nazad,kada sam menjao protokomer,zamenio sam i novu klapnu,ali jbg....nije mu pomogla....imam stari na kome je elektroniku neko dirao,pretpostavljam da nece raditi kako treba da ovu elektroniku prebacim na stari posto je tamo klapna dobra...hvala na odgovorima....

eh da koliko se krecu okvirne cene protokomera?

Link to post
Share on other sites

sada sam isao da se provozam i situacija je sledeca,kada otkacim protokomer na benzinu negde oko 2000 obrtaja hoce po malo da zatrza

ali kada ga prebacim na plin,radi super i super ide,chak i ima ler strava,miran i ujednacen.mnogo bolji nego pre dok nije otpala klapna u protokomeru,e sada mene intresuje,kako to da otkacivanjem protokomera smiri se i rad na plinu?posto je obican venturi sistem,malo mi nije jasno zasto se to desava....da napomenem da je klapna u protokomeru skroz otpala,tako da neznam u kom je polozaju ostala elektronika,ali opet neznam kakvu ulogu ima protokomer pri radu na plin,ali cinjenica je da mnogo bolje radi :)

Link to post
Share on other sites

ocistio sam stari protokomer i vratio za sada ok radi mada mi malo nije jasno posto brojevi nisu isti

na starom je 0280202203 mislim da je on original

ali na ovom koji sam vozio ,koji se sada raspao je 0280202134 e sada intresuje me od cega je on bio

i ako budem morao menjati ,po kom broju da trazim

Link to post
Share on other sites