Carinjenje motora?


Recommended Posts

Mislim da je samo potrebno da imas registrovano vozilo za koje ti treba motor i uvozis bez problema.

Platis carinu i porez i to je to.

Verovatno treba jos neke papirologije, ali moguce je.

Ali, po svim pricama koje sam cuo, po novom zakonu koji treba da se usvoji, u saobracajnoj vise nece biti broja motora.

Tako da, ako ti nije frka, bolje sacekaj koji mesec (nadam se ne godinu) pa ga samo ubaci.

Niko te nece ni pitati jesi platio carinu i ostale gluposti.

I ja imam drugi motor od stranca i cekam zakon da ga ubacim.

Link to post
Share on other sites

neznam bas kako ide kod vas ovde jednostavno odes do nekog mehanicara sta ima prijavljenu radnju da ti da racun od ugradnje motora i sa tim papirom odes na atest i cao sve legalno i 110eura sa atestom kosta ja svoj 325 atestirao na 320 bez problema

Link to post
Share on other sites
Ali, po svim pricama koje sam cuo, po novom zakonu koji treba da se usvoji, u saobracajnoj vise nece biti broja motora.

Tako da, ako ti nije frka, bolje sacekaj koji mesec (nadam se ne godinu) pa ga samo ubaci.

Niko te nece ni pitati jesi platio carinu i ostale gluposti.

pitace te i te kako dali si platio carinu i da dokazes poreklo motora.

nece ti pisati broj motora u saobracajnoj al ce biti u kompu kod SUP-a.

Pa po cemu li ce se onda placati registracija?

Primera radi, imas u autu motor od 2500ccm, za rad troskova registracije tj smanjenja istih ubacis motor od 2000ccm

i nastavis placati registraciju po 2500ccm :)

nije to bas tako naivno, ubaci i vozi

Link to post
Share on other sites

Ubaci se npr. 2.0l i sa papirom od tehnickog ode se u sup da izdaju novu saobracajnu sa upisanim brojem novog motora i registraciju placas za taj motor.

Ponavljam moje pitanje je da li mogu jos uvek da se carine motori,ostalu proceduru znam.Potrebna mi je tacna informacija ne nagadjanja! Hvala

Link to post
Share on other sites
Ubaci se npr. 2.0l i sa papirom od tehnickog ode se u sup da izdaju novu saobracajnu sa upisanim brojem novog motora i registraciju placas za taj motor.

U svakom slucaju moras dokumentovaati poreklo motora. U tvom slucaju kad ocarinis motor dobijas deklaraciju koja je znaci dokaz porekla motora. Sa tim na tehnicki, sa tehnickog u SUP, i nova saobracajna.

Sem da ne budes lose srece pa te upute na atest, a to umeju da urade ako je u pitanju velika razlika kubikaze i snage starog i novog motora....

Jos jedno pitanje, sta je potrebno od papira uz taj motor , mora li saoracajna ili slicno?

Za carinjenja motora ti treba saobracajna od automobila u koji ide taj motor, kopija licne karte vlasnika automobila a ostatak papira za cainjenje ti pravi spediter, to je po obicaju uracunato u cenu.

Link to post
Share on other sites

Sto znaci da mogu da odem na otpad uzmem motor iz stranca i pravo na carinu. :hi:

A motor se carini bar kod nas u Valjevu na Ferspedu to ti dodje kao neki carinski terminal ili nesto slicno a znam da ima i u Sapcuista fora.

Link to post
Share on other sites

Papiri se prave na granici, za ulaz motora (robe) u zemlju. Jeftinija je varijanta ocariniti ga odmah na granici, nego praviti papire do carinarnice u svom gradu, jer samo troskove uvecavas za jos jednu spediciju i skladistenje motora.

Link to post
Share on other sites