Recommended Posts

Pozdrav Ljudi...

Prijatelj ovde kuci kupio BMW-a isti model kao moj...samo 2001 godiste.Presao oko 202.000 km po instrumental tabli...Opste stanje auta od prilike i daje sliku da je to od prilike prava kilometraza...Uvoz iz Belgije.....Kod nas mu je ovo 3 registracija...Juce smo ga malo uporedjivali sa mojim BMW-om.Motor je malo bucniji verovatno zato sto je zadnji lonac pri kraju...sav je zardjo verovatno i ima par manji rupica...Ono sto meni privlaci paznju je to:

1. Da prilikom davanja kontakta ispod patosa kada su otvorena vozacka vrata cuje neka pumpa ili sta je vec....Toga kod mene nema....to jest mozda ima ali se kod mene to necuje....

2. Druga stvar je da se cuju neke vibracije na jakom malom gasu negde od prilike kod pozicije menjaca (predpostavljam da je neki sus pleh ili izolacija za auspuh odsvirala svoje)?

3. Trece je da jutros je bilo -15 auto pali bez pogovora ali je problem u tome sto ne postize temperaturu koju bi trebalo...Primera radi moj bmw posle 7-8 minuta od startovanja postize radnu temperaturu a nedugo zatism skala pokazivaca dolazi do pola i tu stoji svo vreme bez obzira na uslove voznje i opterecenje motora....Kod ovog Bmw-a to nije slucaj jel posle mnogo maltretiranja temperatura nikako da prodje prvu crtu na pokazivacu...A i jako sporo izlazi iz plavog polja to jest jako sporo postize radnu temperaturu....Samim tim grejanje u kabini je slabije...i to bas dosta slabije nego kod mene.Proverili smo nivo tecnosti u prelivnoj posudi...Bilo je na minimumu ali i posle dolivanja antifriza situacija nije nista bolja....Sta bi moglo biti u pitanju?

4. Zadnja i stvar koja najvise zabrinjava je da je auto kada je kupovan proveren u nekom servisu u bgd-u i nije imao nikakvih gresaka...Moj prijatelj je blag vozac i nikad ne vozi ostro...Cak mislim da ga od kupovine nije potero preko 100km/h.Ja sam ga danas malo probao....negde na putu za Bgd je kada je skazaljka presla cifru od 170 km/h na bordu je izaslo upozorenje fuel system fault!!! Odmah sam stao i pogledao pod haubu...Motor radi normalno kao i pre greske...Jedino sto mi je privuklo paznju je da se od filtera nafte vodi neko providno crevo prema motoru i tu se vidi da u nafti ima dosta vazduha....Kod mene sam gledao to se tako ne ponasa.....Ni u kakvim uslovima eksplotacije..Polse gasenja auta (3 puta sam se krstio da opet upali)auto je normalno upalio greska se nije vracala na bordu....I ako smo ga opet ganjali na povratku iz Bgd-a....Sta mislite jel to problem samo taj vazduh kao sto sam coveku i rekao ili su nedaj boze dizne ili pumpa?Sto ce ga vrlo verovatno neprijatno iznenaditi....

Svaki predlog ili slicno iskustvo su dobro dosli...i ako je sasvim jasno da ce od nedelje budzet prijatelja biti znato tanji :preved: :mrgreen: posle izlaska iz servisa u kome se auto odrzava......

Link to post
Share on other sites

530d ima pumpu u rezervoaru koja daje 0,9bara.Ima pumpu na patosu koja daje 3,0bara

da gas zeza p[umpa u rezervoaru ne bi mogao da upali auto kad ima ispod 15 lit goriva

to sto se njemu ili tebi desilo najverovatnije je pumpa na patosu jer nemoze da da dovoljnu kol goriva

e sad za pocetak bi valjalo uraditi kompletan servis pa tek onda krenuti na ostalo

Link to post
Share on other sites

Auto je u servisu.....Termostat je kaput i neka klapna...zato nije postizo temperaturu i slabo grejao kabinu.....Ono drugo je je pumpa ispod patosa...Sve naruceno i bice gotovo u toku sledece nedelje.Jos se pojavio problem u alu vesanju koje je pri kraju pa i to treba zameniti.....Sve u svemu ruke + delovi 900 eura.Nije strasno:)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.