Recommended Posts

menjao sam filter za plin i posto nikako nisam mogao da ga lepo nastelujem da radi na leru, odem u servis i lik se mucio pola sata da ga namesti dok nije ukapirao da vakum pumpica nevraca do kraja svaki put (nisam nasao sliku motora sa takvom pumpom pa sam docrtao crevo i pumpu na ovoj slici samo da se vidi odakle ide i gde) i onda je jos otpustio neki sraf za koji kaze da sluzi za regulaciju gasa (obelezio sam strelicom gde) jer je bio skroz zategnut.

E sad skinuo mi je tu pumpicu i rekao da slobodno vozim bez nje posto i ovako nije radila kako treba, pa me sad interesuje cemu ona sluzi i da li da je vracam, i za sta sluzi onaj sraf koji je on otpustao jer to do sad niko nije dirao kad mi je bio stelovan ler?

strutbrace1ot6.th.jpg

Link to post
Share on other sites

u principu moze ali ona najvise sluzi kad palis auto da sama da gas i kad vakum odradi svoje ona spusti obrtaje

posto taj vakum nose samo LE-jetronic motori proveri obavezno da negde na usisnoj grani ne vuce fals vazduh

Link to post
Share on other sites

najbolje je da vratis pumpicu tj. vakuum ventil jer on kao sto je vec navedeno podiza gas pri paljenju auta i jos pomaze u podizanju obrtaja iz ''mrtvih''

npr.zagusio si auto,ides uzbrdo bez gasa on doda ga,propusti neko od creva usisa on ti doda gas tako da mozes da se vozis inace bi se auto ugasio skroz....a ovako radi nemirno ali ces se odvesti....itd

UGL nadji negdje polovan to nije skupo i vrati ga nazad.

Taj vijak sto je on dirao je za ler gas.

Mislim da je majstor zamaskirao problem jer ako je ventil los zameni ga ako opet nevalja ler trazi dalje a

ne odvrtati i zavrtati sarafe napamet,nije se saraf sam odvrno..ne

Link to post
Share on other sites

To sam i ja nesto mislio, ali kako sad da vratim sraf u prvobitno stanje, neznam koliko je bio zavrnut, jel treba da je skroz zavrnut ili...?

pokusacu prvo da ocistim pumpicu sa wd-om, mozda joj pomogne.

Link to post
Share on other sites

nevjerujem da vredi cistiti jer je vjerovatno pukla membrana.

a kad je auto upaljen i radi normalno na leru onda sraf treba da bude oko 3 mm od poluge gasa

Link to post
Share on other sites

naravno da netreba da dodiruje.

Leptir je skroz zatvoren kad pustis gas...bukvalno zatvoren.

E sad kroz ono crevo koje ide ispred leptira pa do onog sarafa koji je njemu majstor odvrto zavrto nemam pojma

prolazi zrak koji je sasvim dovoljan za rad na leru.

Link to post
Share on other sites

Pumpicu sam juce razradjivao WD-om od kako sam se vratio s posla i uspeo sam da je razradim, bilo je neke prljavstine na klipu koji ulazi u pumpicu, sad normalno vraca spusti na 1000 zadrzi se sekundu dve i onda spusti na 700 (otprilike) mislim da tako treba...

Onaj regulator sam zavrnuo do kraja i nastelovao da je ler i na benzinu i na plinu isti.

E sad da li sam po slici vratio crevo kako treba, jer mogu da ga nakacim na dva mesta? Na tom drugom mestu gde moze da se nakaci sam stavio ovaj crveni chep sa sprica za pastu za procesor (knap staje) jer mi majstor nije vratio orginalni chep.

dsc00011lj5.th.jpg

Link to post
Share on other sites