Recommended Posts

Vidim da sandokan prodaje pletenice za M50 pa me zanima ako neko moze i zna da mi objasni u cemu je njihova prednost u odnosu na klasican izduv... Sta je dobijeno onim izpreplitanjem?Mislim ssvi pricaju o nekom konjicu vise ali mene zanima kako?? Pa ako neko zna i ne mrzi ga da objasni...

Link to post
Share on other sites

recicu ti ja kad ih budem stavio!!! slikacu pa cu nekom da posaljem slike da ih okaci umesto mene(meni neide od ruke)!!!vidis da svi jure od m3 a polovne kostaju oko 150e,a jos moras nesto da prepravljas!!! ove se direktno stavljaju na katalizator!!! oko 10ak konjica,i ravnomerno izlaze izduvni gasovi iz svakog cilindra i bolji odziv na gas na visim obrtajima!!koliko znam!

Link to post
Share on other sites

pa vidi puno veci protok ispusnih plinova auto mnogo lakse dise sa njima imas osjetno ljepsi zvuk motora a i osjeti se razlika prilikom pritska na gas sad neko to moze strucnije objasniti i ja sam amater ali imam pletenice na autu pa govorim svoje dojmove

Link to post
Share on other sites

...za sto bolje iskoriscenje nekog motora vazno je da usisni i izduvni kanali budu iste duzine !!!!

...sto kod normalnih automobila nije uvek slucaj

...gubi se malo obrtnog momenta na niskim obrtajima a dobija se obrtni i snaga na visim !!! :(

...te pletenice sa ebay-a koje su bolt-on na fabricki izduv su svakako bolje od fabricke gusane izduvne, u poredjenju sa fabrickom prohromskom sa m52 je diskutabilno a u poredjenju sa "pletenom" prohromskom hidroformiranom od nekog M-a je losija !!!

Link to post
Share on other sites