Recommended Posts

Pre par dana kad idem uz brdo primjetim da mi se javlja lampica od ulja.Provjerim a ono sekund ispod min.Ulje je Elf.Presao sam 5000Km i potrosio mi je oko 1.5l ulja.Ali ja imam problem meni ulje stalno curi oko kucista uljnog filtera.E sad vozim na plin 80% i stalno je pun gas...U pitanju je 520 M50..345000 predjenih kilometara...Kako se krece normalna potrosnja ulja na 10000km...

Koliko vama trosi...???

Link to post
Share on other sites

aj objasni malokako ti to curi kod filtera??? prosecna potrosnja jednog polovnjaka je 200-300g na 1000 km i meni otprilike bije toliko

Link to post
Share on other sites

Pisem sa @stojinog nika posto nisam na poslu.Zurba...Primjetio sam da mi je ispod samog cepa malo vlazan,ali to nije toliko strasno na samom dnu kucista uljnog filtera ima kao neki mali kanalic i u njemu stalno ima ulja to je sa desne strane kucista uljnog filtera i tu se zadrzava malo ulja.Stalno mi se osjeti u kabini kako obgorjeva ulje...fujjjj.

Ima tu i jedan kabl ne znam za sta sluzi odmah do kucista uljnog filtera.Sve mi je dole mokro i sav karter je mokar kao da se odozgo slijeva sinoc ga parkiram pred pekaru da jedem kad imam sta viditi citava lokvica ulja ispod cirka

10-10cm...Moram sutra pod hitno u servis.Cini mi se kad ga stiskam da mi onda kvasi...

Auto mi uopste ne dimi ni malo cak ni na vecim obrtajima posto je skoro drug isao iza mene a ja sam ga stiskao do 6000-6500 obrt/min.

Link to post
Share on other sites

Pisem sa @stojinog nika posto nisam na poslu.Zurba...Primjetio sam da mi je ispod samog cepa malo vlazan,ali to nije toliko strasno na samom dnu kucista uljnog filtera ima kao neki mali kanalic i u njemu stalno ima ulja to je sa desne strane kucista uljnog filtera i tu se zadrzava malo ulja.Stalno mi se osjeti u kabini kako obgorjeva ulje...fujjjj.

Ima tu i jedan kabl ne znam za sta sluzi odmah do kucista uljnog filtera.Sve mi je dole mokro i sav karter je mokar kao da se odozgo slijeva sinoc ga parkiram pred pekaru da jedem kad imam sta viditi citava lokvica ulja ispod cirka

10-10cm...Moram sutra pod hitno u servis.Cini mi se kad ga stiskam da mi onda kvasi...

Auto mi uopste ne dimi ni malo cak ni na vecim obrtajima posto je skoro drug isao iza mene a ja sam ga stiskao do 6000-6500 obrt/min.

Gledao sam juce ulje ima ga skoro do max.Izgleda da je ona lokvica o kojo sam pricao ipak od serva jer mi i on od pre 2 dana pusta.Kad idem uz brdo malo brze ili kad ga trznem naglo pali mi se

ova lampica (!)...Sta ona pokazuje...???

Link to post
Share on other sites

trebalo bi ulje za kocnice ....... oteraj ga na pranje i uzmi onaj kompresor i ispuskiraj ceo motor i za dan dva videces sta i gde curi

Link to post
Share on other sites

Smanjilo mi se curenje....Ali opet moram da to rijesim kod mehanicara.Kao sto si mi i rekao da uradim provjerio ulje za kocnice i dosuo malo ....Bilo je na min i zbog toga se lampica palila mada je i ona bocica u kojoj stoji senzor koji kontrolise kolicinu ulja u kocnicama bila mnogo zaprljana.Sve nesto crno se zalijepilo na dnu i to sam ocisti i sad je sve Ok....

Link to post
Share on other sites