Recommended Posts

Caos, imam problemcice i ako vi ne znate kako da ih resim neznam ko bi znao... :preved:

Posedujem kao sto je receno kockicu e30 320i 95kw po saobracajnoj 85 godiste ali po broju sasije mi izbaci 09.1984...

Auto sam kupio i imao sam problema sa motorom tako da je sad u njemu motor iz 525e,cuvena ETA :(

Sva elektronika je ostala od 320i samo go motor je ubacen...

Motor lepo radi(a kako bi i radio 6-tak od 2700 kubika ;) ?)

E sad imam nekih problemcica:

1. Prilikom prebacivanja motora pobrkana su mi creva od vakuma,pokusao sam da vidi na drugom 320i e30 ali ne mogu da nadjem da neki ima toliko creva kao moj :-(

Konkretno problem su creva koja idu na neki elektro ventil sa 3 izvoda koji se nalazi pricvrscen na kucistu filtera vazduha,ako neko moze da objasni kako treba da dodju creva na jega i kako da odu bio bi jako zahvalan,ni slika nebi skodila...

2. Postoji jos problem sa termoregulatorom sauha,posto mi drzi obrtaje na 2000 obrtaja na leru,kad ga probam u toploj vodi on se zatvori,ali na kolima je on tek mlacak iako voda prolazi kroz njega kad skinem crevo,moguci razlog?

3. Menjac je ostao od 320i,tako da je 1 brzina ko -1 na ovom motoru,sa drugom krece ko sa 1...

Koji menjac bi trebao staviti?

Za svaku pomoc sam bezgranicno zahvalan,i molim vas ako neko ima jos informacija o takvom modelu 320i da mi prosledi,posto imam velike problematike pri trazenju delova posto kad sam god gledao neki model uvek nesto nestima....

Unapred hvala.... :(

Link to post
Share on other sites

1.imas dva ventila jeda je el vent i na njega ide jedan vakum i jedan dzek sa 3 pina a na drugi ti ide sa usisne grane na njega pa sa njega na razvodnik

(ako sam te dobro razumeo tvoj sistem je Le-jetronic)

2.proveri termostat da li radi jer ako ne zatvara ond ne moze ni da ti radi termo regulator sauha

3.ako je samo motor menjan onda ne bi ni trebao da imas problem sa prenosom jer taj motor je 4-5 konja jaci fabricki od tvog

4.getribu od 328i mozes da stvis ali u gepek

Link to post
Share on other sites

pa...taj motor je fabricki slabiji od mog....

tj sa njegovim racunarom,diznama,usisnikom,protokomerom...

ali na tom motoru se sad nalazi elektronika i racunar i protokomer itd.. od 320i koji sa manjim motorom dobija istu snagu kao eta sa njenom stedljivom elektronikom,kako su mi ovde rekli u ovoj kombinaciji treba da ima sada preko 170hp...

sto se tice ventila za vakum imam jedan ventil na koji ide dzek sa tri pina sto je tacno ali on ima tri izvoda za creva sto verovatno znaci da nesto dolazi na njega i negde odlazi....samo je pitanje sta :) i gde :dance3:

da li znate nekoga u subotici ko se razume u bmw,sto se tice dela sa elektronikom i vakum crevima?

izludecu vec,ne mogu da verujem da ne mogu da nadjem barem nekoga ko ima takav model da "prepisem" od njega raspored.

ko da imam neki poseban model,gledao sam par 320i i kod svih ima 1-2 vakum crevca a kod mene 4-5(mrsko mi da izadjem da prebrojim),

u cemu je caka,kod svih bmw-ova sto sam gledao drzac haube sa amortizerom je sa leve strane a kod mene sa desne,svasta.....

smoricu se....

Link to post
Share on other sites
4.getribu od 328i mozes da stvis ali u gepek

;) ;) :diablo: :) :)

3.ako je samo motor menjan onda ne bi ni trebao da imas problem sa prenosom jer taj motor je 4-5 konja jaci fabricki od tvog

Nema veze sto jaci tih 4-5 konja kad mu je moment mnogo bolji, u svakom slucaju mislim da mu nista ne smeta. . . :)

Ja tu nista ne bi dir`o..... ;)

Link to post
Share on other sites

Pa u saobracajnoj pise da je prva registracija '85 a po broju sasije je 09.1984

evo ti zadni brojevi sasije **********1543621

sto se tice menjaca nesmeta mi to toliko samo sam pitao posto kao sto sam rekao krece sa prvom kao sa - prvom :)

Link to post
Share on other sites

pa kad smo ubacili motor kad sam krenuo kuci(oko3h ujutru) kad sam dosao blizu kuce reko da probam posto se vec zagrejao i ulje dospelo u sve delove,kad sam stisnu gas on stoji u mestu i slajfa,ja ga prebacim u drugu bez menjanja a on i dalje slajfa,malo kao ide ali slajfa,prebacim u trecu tek onda je poceo da se krece :) tako da sam se odusevio...

Link to post
Share on other sites