e30 320i, ventilator


Recommended Posts

Drugari, hocu sam svoj majstor da budem ali prethodno da pitam Vas kako se to radi. Kada ukljucim ventilatore da rade kako bih se sa istim malo ugreajo ali kada se ukljuce, pisti ko ludo bezobzira na brzinu ( od 1 do 4 ). Znam da se skida nesto sa prednje strane, ispod haube ali ajde mi Vi objasnite, sta ja treba da uradim i sta treba da se tu menja! Hvala Vam u svakom slucaju.

Link to post
Share on other sites

Skoro su ga i meni menjali, jer je skroz prso. Prvo je zvucao kao zrikavac, a onda kao motokultivator. Prvo treba da nabavis drugi ventilator, jer se ne isplati reparirati taj. Najbolje je da uzmes polovan, ali dobar, mada se sada malo teze nalaze, zima je, svima su poriknjavali. Treba da proveris i koji ti je tip ventilatora, duzi ili kraci. Duzi bi trebalo da je standardan, kraci je za varijantu sa klimom. Cene variraju, od 20-40 evra.

Sto se tice skidanja, malo je komplikovano, dosta je zavuceno, ima jedno 5-6 komada plastika koje treba skinuti, sve je na zabice. Prvo skini plastiku koja maskira kablove od instalacije, velika, stoji horizontalno, ne mozes je promasiti, onda jednu malu, sa leve strane, gledajuci od napred. Tada nategnes kablove da bi prisao supljini. Trebalo bi da se vec vidi motor od ventilatora, ali su sama peraja zaklonjena valjkastim plastikama. I njih treba da poskidas. Zapamti kako su stajale, da bih znao kako da ih vratis. Ventilator bi sad trebalo da je potpuno dostupan... Ako sam nesto izostavio, molio bih druge clanove da dopune :lol2:

Znam da finansijska situacija nije nigde bas najsjajnija, ali ako nemas bas puno iskustva, a da nemas nikog koga znas, a da moze to da odradi, bolje mozda da castis majstora 500 din, da ti odradi, nego da rizikujes da se nesto polomi, osteti ili pregori prilikom ugradnje.

Ja sam moj pazario za 20 evra, 500 din dao za ugradnju, i nema glavobolje :)

Link to post
Share on other sites

da se nadovezem ja sam pre sat vremena zavrsio posao oko mog ventilatora,krceo je kao lud ,biksne su malo nacete , i sad kad ga pritegnem on krci kao lud jer je stabilan i nema gde da se prenose vibracije , a kad ga olabavim on radi necujno, prvo sam nosio kod majstora da mi promeni biksne, nista , kaze da ne mogu da se menjaju.problem sam resio tako sto sam motor ventilatora obavio sundjerom debljine 1 cm i pritegao tako da mu taj sundjer amortizira vibrecije izazvane losim biksnama,sad radi , necuje se , kao nov

Link to post
Share on other sites

sta je bre ovo?invazija poludelih ventilatora?!ja sam kod mene menjao pre neki dan.znachi u mozak udara,tabla se trese,vibrira u papuchicama.odose biksne.srecom imam komplet grejanje (i jos neke delove) od dizela pa sam skinuo samo ventilator a stari ide na zamenu gore pomenutih delova,zlu ne trebalo.@alek crni,sve ti je objasnio vanyonni.ni ja nisam neki strucnjak (prvenstveno jer je malo zavucheno,smeta ovo ono)ali sam sam skinuo i zamenio.i jos sam istog dana (usput hehe) skinuo usisnu(gornji deo-M40 motor),razna creva itd. da bih dopreo i zamenio gumeno crevce za gorivo duzine citavih 2(dva) cm.istrulelo pa kaplje po usisnoj.nego sto se tice ventilatora,imas tu negde i slike kako se to radi pa ti polako,bez zurbe.poz!

Link to post
Share on other sites

Drugari, hvala Vam najvise a posebno Vanyonniu, za svaki slucaj prvo da ja nabavim ventilator polovan pa da krenem u akciju i reakciju, hahahah. Cuvajte se ostali ljubitelji BMW, ventilatori nam se svete.

Link to post
Share on other sites