otkup besplatnih akcija


Recommended Posts

elem,ljudskoj domisljatosti nikad kraja, prevara samo takva,u Smederevskom selu Lipe pojavila se pre par dana neka famozna agencija koja otkupljuje besplatne akcije ,placa 850e po akciji, procedura sledeca, odes uzmu ti podatke iz licne karte , otvoris ziro racun i za tri nedelje te zovu doneses akcije i oni te isplate, za nekih nedelju dana isplaceno je par ljudi koje ja znam , znaci dobili pare sto posto, kad je to procurelo od usta do usta ,pojavilo se stotine ljudi koji zele da prodaju akcije , e sad U TOM GRMU LEZI ZEC, posto se je pojavilo mnogo prodavaca , agencija je promenila uslove , procedura ista sam sto moras da im platis 150e unapred za posredovanje,uplatis i cekas tri do cetri nedelje da ti legne lova na racun, danas je tip iz susednog sela bio kod mene u kafeu on je nosio oko 20 licnih karata svojih mestana koji zele da prodaju akcije i naravno svaki je dao 150 e unapred za posredovanje ,

odneo mu oko 3000e kesa ,

Sto je najzesce ova prica se tako primila da se ljudi masovno primaju , za nekih nedelju dve ocekujem naslov u novinama , OJADILI LAKOVERNE GRADJANE

Link to post
Share on other sites

Pa to se i moglo ocekivati. U Nisu je vec cim je receno da ce biti akcije, isto tako se pojavila agencija koja otkupljuje iste, navodno dajuci 800€, da li su koga nasamarili ne znam, ali ovi ce sigurno nekoga odrati. Nazalost.

Link to post
Share on other sites

Besplatne akcije, cvrc :) Posle svega sto su slagali, ne bi me cudilo da vlada kaze da su besplatne akcije ustvari radne akcije (ciscenje snega) koje ti posle ne plate ili tako nesto :)

A sad malo ozbiljno. Agencija sigurno nije luda i igra na sigurnu kartu. Moguce da je negde procurela informacija i stigla do njih da ce akcije ipak biti isplacivane, sto znaci da ce se oni ovajditi 200 evra po pojedincu, a sada vec 350 evra (ako dodamo i to za posredovanje od 150). Mada, s druge strane, pod ovakvim okolnostima, kada se placa i posredovanje, sve vise lici na neki piramidalni sistem, koji su svi dobro osetili kod Dafine i Jezde. Kad se skupi dovoljno od posredovanja, deo zadrze, a ostatak redom isplacuju kako se ko prijavljivao. U celom sistemu, ostace bez para oni koji se na kraju prijave, jer nece imati od cega da isplate celu sumu.

Previse je bilo ovakvih stvari, ali narod izgleda jako brzo zaboravlja...

Link to post
Share on other sites

Klasican Dafina fazon. Prvi talas uspe da izvuce neku dobit, dok svi ostali jadnici koji su se navukli izduvaju i ostanu praznih saka. Tragoicno je da se to stalno ponavlja. Pola tih jadnika koji su dali 150 jevreja su verovatno svojevremeno orocili lovu u Dafimentu i Jugoskandiku.

Link to post
Share on other sites