Recommended Posts

Da li neko ima semu osiguraca za e30 324 d.. ili ako moze da mi pomogne i da mi kaze sta mi sve ovde nedostaje jer mi se cini da ih dosta faili, kao i releji...

Pored toga neke sitnice mi ne rade u kolima pa moguce da je zbog njih.. pomagaj te!!!

01032008018-1.jpg

Link to post
Share on other sites

Ppgledaj na netu, mora da ima, ali i na poklopcu osiguracke kutije mora da Ti pise koji osigurac gde ide. Kod mene stoji i amperaza istog. A po slici Ti fali koliko vidim 3 osiguraca i relej.

Link to post
Share on other sites

E jos jedno pitanjce...

Da li je moguce da mi ne radi obrtometar jer mi fali neki osigurac?

da li osiguraci imaju veze sa obrtometrom?

Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, brate :heart:

Sto se tice obrtomera, hoce da ne radi kad nesto nije u redu sa osiguracem br.21 (pregoreo ili fali), ali tada takodje ne radi ni pokazivac potrosnje, svetla u kabini, svetlo u kaseti i gepeku, radio, bord-kompjuter itd. Mene oce da zeza obrtomer kad je hladno vreme, stane, pa se povampiri, da li je vlaga ili sta vec. Takodje, negde sam nasao podatak da se desi da baterije koje napajaju service interval riknu i iscure, i kiselina nagrize zice, pa tu hoce da zeza. E sad, koliko je to tacno, morace da kazu drugi clanovi sa vise iskustva. Kod uopste i ne rade lampice na service interval (ne znam sta tacno pise, posto ne rade:P), pa pretpostavljam da je to i kod mene slucaj :)

Link to post
Share on other sites

pa pazi ovako...

meni ne rade svetla u kabini...svetlo u kaseti ja mislim da nemam...

svetlo u gepeku ja mislim da isto nemam :)

tako da moguce da je to..aj bas cu sad da idem da vidim..

Link to post
Share on other sites

Hm... Mozda su instalacije, posao za elekricara... Jel' si isprobao sve polozaje prekidaca za svetla u kabini? Nisam siguran za svetlo u kaseti, ali mislim da sve kocke imaju svetlo u gepeku. Proveri prekidac; otvoris gepek, malo crno dugme pored brave na poklopcu gepeka, pritisni par puta, vidi da li reaguje. Da li ti radio funkcionise, on je na istom osiguracu, osim ako neko nije nesto budzio...

Link to post
Share on other sites

Mala ispravka, pise da je napajanje za radio na 12-ici, 21 je memorija (mada meni ne radi radio kad izvucem osigurac 21). Jel' ti radi sat, pokazivac potrosnje?

Link to post
Share on other sites

radi mi sve sem obrtometra...jedino ekonomer stoji zelen...

sto se tice svetla u gepeku, izgleda da je neko isekao.. jbg..

radio mi radi..takodje..

Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam dobro napisao, govorimo o onoj kazaljkici koja na skali ima oznaku L/km, nalazi se odmah ispod obrtomera, ako to uopste imas :) To bi znacilo da najverovatnije nije osigurac...

gauge2.jpg

Link to post
Share on other sites