kako popraviti telefon u e38


Recommended Posts

E ovako telefon pali radi i sve ali kad stavim karticu pise samo sim karte prufen i nista da netreba mozda nesto dekodirati ili sta i ko to moze da uradi.unaprijed hvala :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
E ovako telefon pali radi i sve ali kad stavim karticu pise samo sim karte prufen i nista da netreba mozda nesto dekodirati ili sta i ko to moze da uradi.unaprijed hvala :declare:

Ne treba nista dekodirati verovatno je problem u PRJ 45 Uticnici (kod mene su bili isti simptomi)Nalazi se ispod one plastike gde je leziste telefona.Prilicno lako se dolazi do nje!Uglavnom kontakti su prljavi,mozda i izlizani pa je potrebno istu zameniti.Imas je na svakom buvljaku ili prodavnici.

Moguce je jos da ako je leziste kartice dugo bilo prazno nakupilo se prasine i prljavstine pa onda nema dobar kontakt....To se resava tako sto karticu vise puta uguras i izvadis napolje.......Naravno ovo sve sa preduslovom da karticu guras u ispravnom smeru....Znaci sa onim cipom na gore!!!

Link to post
Share on other sites
Ne treba nista dekodirati verovatno je problem u PRJ 45 Uticnici (kod mene su bili isti simptomi)Nalazi se ispod one plastike gde je leziste telefona.Prilicno lako se dolazi do nje!Uglavnom kontakti su prljavi,mozda i izlizani pa je potrebno istu zameniti.Imas je na svakom buvljaku ili prodavnici.

Moguce je jos da ako je leziste kartice dugo bilo prazno nakupilo se prasine i prljavstine pa onda nema dobar kontakt....To se resava tako sto karticu vise puta uguras i izvadis napolje.......Naravno ovo sve sa preduslovom da karticu guras u ispravnom smeru....Znaci sa onim cipom na gore!!!

Evo i nekih slika kako da to napravis.....

http://img16.imageshack.us/gal.php?g=4335940060medium.jpg

Link to post
Share on other sites

ne secham se tachno kako smo reshili ali bash na e38 smo imali isti problem

chini mi se da je odgovarao samo neki staaaari tip kartice tako neshto j***m li ga...

Link to post
Share on other sites

Ne znam o kakvom starom tipu kartice je rec.......to ce Babic bolje da objasni!Kartice koliko ja znam su uvek bile iste...povecavali su samo kolicinu memorije na njima za imenik etc....Moze samo da postoji razlika u lezistu kartice!Znaci dali ide mali sim ili veliki sim.Ali posto se radi o bmw 750i iz 98 cini mi se......onda 100% ide veliki sim......

Znaci problemi moguci.....su RJ 45 uticnica ili prljavo leziste kartice.....Tu nema sta drugo da se pokvari.....Znaci govorim o BMW CPT7000(timeport),CPT8000(Star Tac),CPT 9000(V60)Motorola mobilnim telefonima koji su isli u 75% e39 e38 za evropsko trziste....Ostatak su neki Simensi koji su vrlo retki jel su vrlo kvarljiva roba barem po nemackim forumima....Posto mi ovde ni neznamo koji tacno uredjaj posedujes najbolje je da napises ili okacis sliku kako bi i mi lakse znali kako da ti pomognemo.......

Link to post
Share on other sites
Ne znam o kakvom starom tipu kartice je rec.......to ce Babic bolje da objasni!Kartice koliko ja znam su uvek bile iste...povecavali su samo kolicinu memorije na njima za imenik etc....Moze samo da postoji razlika u lezistu kartice!Znaci dali ide mali sim ili veliki sim.Ali posto se radi o bmw 750i iz 98 cini mi se......onda 100% ide veliki sim......

Nije bas tako. Stare sim kartice su radile na 5 V dok sve "nove" kartice rade na 3.3 V Bilo bi dobro da se proba stara 5 V kartica (ako je pronadje) da vidi da li ce telefon da prepozna karticu.

Link to post
Share on other sites

ljudi hvala vam na svemu niisam dugo citao postove sad sam promenio komplet onu konzolu i sad nepise ni prufen vec pise ono isto kao da nisam ni stavio karticu neznam sta je u pitanju i meni je neko govorio za te volte u karticama neka kao stara kartica neka nova?

Link to post
Share on other sites

I jos jedno pitanje jel ima tamo kod vas kupiti stakla za farove za e 38 samo stakla i ako imaju koliko su para i jel mi moze neko poslati????

Link to post
Share on other sites