Recommended Posts

e pa da ga j......, meni tako rekose, valjda nisam nesto poj....., e i rekli mi da u menjac ide iskljucivo ATF mada ja kod mene nisam nasao nalepnicu ali sam sipao ATF :declare:

Link to post
Share on other sites

zvao deltu i evo sta su mi rekli za menjac i diff u pitanju je e36 m50b20 91god.

menjac MTF-LT-2 1,1l ma koje god to ulje bilo

diff, bilo koje ali da je 75-90, naravno njihova preporuka je CASTROL pa MOTUL

Link to post
Share on other sites

Da ne bi kvario drugima tamu, da otvorim svoju

Za m50b20 e36 91god u delti mi rekli da u menjac ide MTF-LT-2 ulje, e sad koje je to ulje mislim na gradaciju, negde sam nasao da je syntetika 75-90 s obzirom da je menjac pregazio skromnih ko zna koliko da li mogu da sipam mineralno 80-90. Trenutno se u njemu nalazi Mobile ATF.

I za diff su mi rekli da ide syntetika 75-90 a ja sam sipao mineralno 80-90,

da li sam pogresio i sta dalje raditi?

Link to post
Share on other sites

Jednom, za sve:

U diff svakog BMWa ide bilo koji gear oil gradacije 75-90.

E sad, u mjenjac pozeljno je sipati to sto je i fabrika sipala, ali nikako ATF nece sjebati mjenjac. ATF-a ima u automatski mjenjac koji je milion puta komplikovaniji od manualca.

Link to post
Share on other sites

sto se tice diff-a sipao sam 80-90, da li treba da ispustim to i sipam 75-90?

sto se tice menjaca atf je SAE30 kako sam nasao na netu, a fabrika propisuje valjda 75-90 kako se nece sjebati ako je sipano dosta redje ulje?

i koje je to ulje MTF-LT-2?

Link to post
Share on other sites

Imas MTF-LT-1, MTF-LT-2 i MTF-LT-3.

MTF-LT-1 je ulje za manualni mjenjac (MTF - Manual Transmission Fluid). 1, 2 i 3 su samo generacije ovog ulja, znaci u tvoj sipaj MTF-LT-1 i sve ce bit OK.

Ljudi sipaju ATF jer imaju bolji ler gas u extremno hladno vrijeme, a i rucica mjenjaca je laka, lakse se salta.

Ako ne pise ATF i nemas problema sa saltanjem kad je ispod nule i nemas problema sa ler gasom kad je ful hladno, onda sipaj MTF-LT-1 i sve ce bit OK.

Naravno, smijes sipat i MTF-LT-2 i MTF-LT-3. 2 i 3 nemaju gustinu MTF-LT-1 i skuplji su pa nemas potrebe da bacas pare.

Link to post
Share on other sites
Imas MTF-LT-1, MTF-LT-2 i MTF-LT-3.

MTF-LT-1 je ulje za manualni mjenjac (MTF - Manual Transmission Fluid). 1, 2 i 3 su samo generacije ovog ulja, znaci u tvoj sipaj MTF-LT-1 i sve ce bit OK.

Ljudi sipaju ATF jer imaju bolji ler gas u extremno hladno vrijeme, a i rucica mjenjaca je laka, lakse se salta.

Ako ne pise ATF i nemas problema sa saltanjem kad je ispod nule i nemas problema sa ler gasom kad je ful hladno, onda sipaj MTF-LT-1 i sve ce bit OK.

Naravno, smijes sipat i MTF-LT-2 i MTF-LT-3. 2 i 3 nemaju gustinu MTF-LT-1 i skuplji su pa nemas potrebe da bacas pare.

OK jos samo da mi kazes kad odem u radnju koje ulje da trazim jer koju god da sam zvao nema pojma sta je to nego me psuje nekim drugim oznakama, zanima me koje je gradacije to ulje, da li je sa SAE 80, SAE 90, SAE 75-90, SAE 80-90.

Sto se tice ATF-a koje se trenutno nalazi u njemu da li mu smeta i da li moze da stoji dok ne zamenim set kvacila sto ce biti u narednih par meseci.

Link to post
Share on other sites

Ma to su ti dilerske oznake. Recimo u BMWu za Castrol 75-90 kazu BMW SAF-XJ, ili Castrol 75-140 - SAF-XO.

Ako nemas LSD, vozi sa 80-90 i ne brini. Ako imas LSD, onda sipaj 75 90.

Sto se ATF-a tice, za tvoj auto postoje 2 vrsta mjenjaca, S5D 250G TAJT i TAKT. I jedan i drugi primaju po 1.1 l i u jedan i u drugi moze ATF i MTF-LT-2.

Znaci, vozi slobodno sa ATF.

Link to post
Share on other sites