Recommended Posts

Kupim jugo pre par godina i posle 2-3 dana krenu problemi sa strujom...

Godinu dana isao od majstora do majstora, gomilu delova promenio, pogubio gomilu zivaca ali sredio na kraju...

Jugo ko jugo, stalno se kvario al' stalno ga ja i popravljao...

Medjutim, dosadi mi da ga popravljam i uzmem 320i e30... Rekoh, imam 4-5 drugara koji ih voze i niko od njih nikad nije imao nekih problema. Al' kad ja tamo a ono medjutim...

Prvi dan, sve u redu... Ne radi zadnji desni zmigavac, ok zamenicu... Ne radi prednje desno kratko svetlo, ok, zamenicu...

Drugi dan, ujutru upalim auto, zavrsim neki posao u gradu i dodjem kuci...

Popodne krenem malo da krstarim (da upoznam auto), medjutim nece da se upali...

Kad dam kontakt, upali se "check" na tabli. Pritisnem dugme na kompjuteru, sacekam par sekundi (check se ugasi ali ostanu 2-3 lampice na kompjuteru da gore), okrenem kljuc, nece da vergla... Prazan akumulator...

Stavim akumulator na punjac na 2-3 sata, vratim ga u auto, opet "check" opet procedura sa kompjuterom (i dalje ostaju 2-3 lampice da gore, svaki put razlicite...) upalim auto, ugasim ga, opet probam da ga upalim, nece da vergla.... Opet prazan akumulator...

Da li neko zna mozda o cemu se radi? Laik sam u vezi automobila (samo sipam gorivo :prankster2: )...

edit: zaboravio sam da napisem da se ne pali lampica za akumulator...

hvala unapred...

Link to post
Share on other sites

najverovatnije alternator , a opet moguce je da je i alnaser , to je lako proveriti , kad nece da vergla sagni se ispod i pogledaj gde je alnaser , uzmi cekic i lupi ga par puta , slobodno MALO jace , ako pocne da vergla , znaj da su otisle cetkice

Link to post
Share on other sites

nema na cemu , tu smo da pomognemo sa velikim zadovoljstvom

Link to post
Share on other sites