Recommended Posts

Da li je neko imao problem sa podizacem stakla na E39?

Pre par meseci je poceo da nenormalno skripi i krci pri spustanju i podizanju. Kad sam skinuo tapacirung video sam da je ona sajla pocela da se zakida.

Onda je poceo da se spusta i podize samo nekih 10 cm i onda se ukoci. A od juce nece ni tih 10 cm. Cujem kako motorcic vrti malo ali sa staklom se nista ne desava. Uspeo sam nekako rukama da ga podignem do kraja ali cim udarim u neku rupu, staklo malo spadne, mozda nekih 2mm, ali je vrlo neprijatan osecaj u voznji dok cujes sistanje vazduha u kabini.

Zvao sam danas dva servisa koji se bave ugradnjom i servisiranjem podizaca, i kad sam im rekao da je BMW u pitanju, odmah su me otkacili i rekli da ne rade BMW jer je mnogo komplikovano.

Videcu danas ako stignem da rasturim sve ponovo i da probam da skinem ceo mehanizam ( mada kad sam ga jesenas otvarao, video sam da je bas zajebano da se skine i izvadi mehanizam) i da probam da skinem sajle i pokusam da odnesem kod jednog lika koji prave sajle. Mada, koliko se secam te sajle su sa nekim plastikama pa je pitanje da li ce moci sve to da se ubudzi posle.

Link to post
Share on other sites

Nov je skup oko 250e, ja sam remontovao jedan kod nekog lika u BG ali ti to pretpostavljam ne znaci mnogo, ako ne nadjes nekog ko ce to da ti odradi najbolja varijanta ti je polovan.

Link to post
Share on other sites

Ima jedan momak na nbgu, koji je meni pre par dana popravio podizac. Pre mene je popravljao e60icu i kaze da je katastrofa zakomplikovano, ali i nju je popravio, tako da ako te mrzi da se cimas sa rasklapanjem ili ako nisi siguran da ces sve vratiti na mesto, mozes kod njega. Meni se sve isto manifestovalo kao i tebi, jedino sto se ispostavilo da mi je motoric u redu, a da mi se zario neki sraf u onaj deo koji ''namotava'' sajlu... Ako hoces kod njega, evo ti mapa sa plan plusa, jer drugacije ne znam da objasnim,okretnica nekog busa - mislim 18ice. Ne znam ni kako se covek zove, a ni servis. Svi odbijaju bmw, jer je stvarno komplikovano i mali su otvori gde sve treba da provuces kad vadis...Meni je uzeo 1000 din. Eto. Poz, ako nesto treba, tu sam.

p.s. Jeste servis za tahometre, ali radi i ovo

tahometar-servis.jpg

Link to post
Share on other sites

Resio sam podizac!

Preksinoc sam sa bratom skinuo ceo mehanizam i imao sam sta i da vidim. Sajla se na vise mesta zakidala i umrsila, a nasli smo i jedno parce koje je otpalo. Jedna plasticna vodjica je bila polomljena a i plasticni tockic na motorcicu je bio ostecen zbog umrsene sajle. Kad smo sve to videli, izgledalo je potpuno nemoguce da ono neko napravi i posle sve to sklopi.

Medjutim, juce ujutru sam odne ceo mehanizam i ostatke ove sajle u jednu firmu u Nisu koja se radi samo sajle. Momci su pogledali i rekli mi da mogu sve to da rese i da dodjem za par sati.

Kad sam otisao, stvarno je bilo sve napravljeno, i sajla i svi oni plasticni delovi, i sve to komplet sklopljeno u mehanizam. Rekli su mi da bi trebalo da radi, ali ako bude nekih problema da im se javim.

Juce nisam stigao, ali sada smo sa bratom sklopili sve i ponovo radi kao nov :)

Jedino smo problem sa onom unutrasnjom kvakom pa smo vise puta morali da skidamo i postavljamo tapacirung i polomili dosta onih zabica. Moracu da pozovem Deltu da vidim da li to imaju i da li moze uopste da se naruci jer kad sam gledao na BMWfans, one kostaju 12 centi a kad sam trazio po gradu nigde nisu imali slicne.

I da, cena popravke je 800 din!!! A za polovan mehanizam su mi trazili 80 eur bez motorcica.

Link to post
Share on other sites

Lepo je sto si to podelio sa nama, meni ne radi zadnji levi uopste, samo malo cakne i stoji u mestu. Planiram za vikend da ga rasklopim pa cu videti, mozda je slican problem pa ce mi znaciti tvoje resenje.

Link to post
Share on other sites