Recommended Posts

Od nedavno imam problem sa AIR BAG lampicom. Pretpostavljam da ima veze sa zamenom sedista (ubacio sam kozna). :prankster2:

Moj 518i je iz 95-e a rekao bih da su sedista iz starijeg modela. Ono sto me zbunjuje je da se ta lampica gasila posle minut voznje (pre zamene sedista posle sekund-dva, tj cim startujem motor) a sada gori neprestano. :)

Interesuje me da li moze da se izvede neka "prevara" pa da kompjuter "svari" nova sedista. Vise nisam u posedu starih da bih mogao da sa njih nesto skinem.

Link to post
Share on other sites

Pa jesi li povezao nova sjedista na sistem tj kruzni tok air bag?Ao jesi i ako su ti ispravni senzori air bag u sjedistu samo ga prikaci na djagostiku,i resatuj gresku jer si vjerovatno palio auto tj davao kontakt dok je sistem bio raskacen pa je komp registrovao da air bag nije u funkciji,u tvom slucaju na sjedistima ,samo dijagnostika i resatovanje sistema tj brisanje greske.

Link to post
Share on other sites

Pokacio sam dzekove odmah ali mi se cini da zice iz jednog dzeka "ne gadjaju" sa zicama iz drugog dzeka. Rezultat toga je da ni grejaci u sedistima ne rade. Govorim o velikom belom prikljucku. Cini mi se da mali crno dzek nemam gde da ukljucim u sediste, zato i mislim da su sedista od nekog starijeg modela (bez air bega).

Link to post
Share on other sites

Ta sedista su bez air bag-a i ne moze da ugasi lampicu. Pogotovu ako si u predhodnim imao air bag. Imas varijantu da ostane da svetli lampica i sa ugasenom funkcijom air bag-a ili dobar elektricar da ti preletuje jack, tako da zeznes komp da pomisli da imas airbag. Skoro smo to uradili na jednom bravu. isto bio ispucan bag u sedistu. Lik nam preletovao taj senzor i jack i sada sistem radi. Mada sad ne znam kako ce to ici kada sedista u opste nemaju taj prikljucak koji tebi treba. Definitivno dobar elektricar ti treba da smisli resenje i napravi kolo.

Link to post
Share on other sites