Recommended Posts

Jos prosle godine sam stavio nove paknove, plocice i obradio diskove. Posle nekih 1500 km, pre mozda nedelju dana diskovi su poceli da cvile i skripe prilikom kocenja, a potom i tokom voznje. Oterao sam auto kod majstora gde je ustanovljeno da su plocice bile em lepljene em lose postavljene, a dobosi su bili raspad. Nabavio sam nove plocice, pankove i dobose, sve original ATEovo, sto je i montirano juce. Medjutim, isti problem je poceo ponovo da se pojavljuje. Pored cviljenja prilikom kocenja (za koje smatram da je normalno dok se ne razrade), opet imam jako skripanje i maltene vristanje kocnica tokom same voznje. Zvuk dolazi iz prednjeg kocionog sistema tj. diskova. Do ovoga uglavnoim dolazi posto se kocnice ugreju malo.

Sta bi moglo da bude u pitanju?

Ja pretpostavljam da je nesto u pitanju sa kocionim cilindrima, mada dosta dobro koce. Verovatno da plocice kace diskove.

Link to post
Share on other sites

cilindri su u itenju sto posto ne vracaju kakao treba i ja sam imao isti problem , zamenio sam cilindre i sad je sve ok

Link to post
Share on other sites

Lakse reci nego uciniti. Moji cilindri se vise ne proizvode, a ono sto moze da se kupi preko BMWa kosta tricavih 200E :diablo: Mene bi zanimala neka opravka ili sanacija postojecih, ako je to uopste moguce.

Link to post
Share on other sites

Ne mora da znaci da se cilindri ne vracaju do kraja,ali moze da bude. Postoji mogucnost da su plocice koji mm deblje od orginalnih BMW-ovih i da su zbog toga blizu... Ako se ne greju diskovi puno,vozi tako neko vreme i videces...

Link to post
Share on other sites

da je to u pitanju , ne bi covek imao isti problem , jer su mu stari diskovi koje je skoro zamenio poceli da skripe posle 1500 km koje je prosao sa njima , po normalnom toku bi trebalo da skripe neposredno nakon zamene a ne posle prdjenih toliko km , jednostavno cilindri ne vracaju kako treba , mozes da menjas koliko god hoces plocice ,problem ostaje isti ,

Link to post
Share on other sites

napravih lapsus , kad sam gore napisao stari diskovi koje je zamenio , trebalo je reci stare plocice koje je zamenio, sory

Link to post
Share on other sites
Lakse reci nego uciniti. Moji cilindri se vise ne proizvode, a ono sto moze da se kupi preko BMWa kosta tricavih 200E :diablo: Mene bi zanimala neka opravka ili sanacija postojecih, ako je to uopste moguce.

u principu , uz malo dobre volje skoro svaki deo moze da se zameni odgovarajucim to jest slicnim delom

neke druge marke automobila, iz licnog iskustva , na primer na mome e21 spone odgovaraju 1-1 od golfa 1, tako da sam siguran da kad se skine cilindar i obidju malo prodavnice auto delova uz male prepraveke sve moze da legne na svoje mesto, jos jedan primer na mome e21 plocice odgovaraju od lade uz minimalnu prepravku

Link to post
Share on other sites

Plocice koje sam juce montirao su original i sumnjam da mogu imati vecu debljinu nego sto treba. Zanimljivo je to da, dok su diskovi hladni nema nikakvog skripanja. Ono se pojavljuje tek negde posle 10-15 km voznje i pojacava se. Prvo je to samo pri kocenju a onda postaje konstantno. Danas je bukvalno cela ulica odjekivala.

Link to post
Share on other sites

Ovako...

1. Problem je sto skripi kad kocis....

Stavila sam original plocice kod Delte i 3x se vracala jer je skripalo kad kocim..Takodje, ne skripi od pocetka vec to naknadno pocinje...Oni su premestali plocice, brusili...ne znam ni sama sta su radili (i oni su se iscudjavali)...ali nakon trece intervencije je prestalo da skripi....

2. Problem je sto skripi u toku voznje, odnosno, cijuce....

Ovaj problem se meni paralelno javio prilikom promene plocica....Majstor je digao auto, zavrteo jedan tocak, zavrteo drugi i video da je na jednom veci otpor...Objasnjenje je sto blokira kocioni mehanizam, a sve u vezi promene plocica. Poskidao je sve kocione delove sa tog blokiranog tocka, cistio, podmazivao i vratio na svoje mesto...Moj problem je tako bio resen...

Izvini na laickom objasnjenju....

Link to post
Share on other sites

Imao sam skoro isti problem, na E36-tici, Obradio sam diskove i stavio nove plocice, sve je fukcionisalo neko vreme, pocelo je posle predjenih 3000km prvo da skripi sve jace i jace, a potom i pri vecoj brzini da drese i da se oseca nestabilnost auta, i primetio sam da mi jedan cilindar blokira, skinuo sam tocak i video da su gumice na sapi skroz propale i iscepale se, par dana sam u Nisu trazio gumice i jedva sam pronasa kod nekog privatnika. Lepo sam skinu sapu podmazao malo razradio promenio gumice i sada sljaka besprekorno. Ne trese vise ali sto je najvaznije ne ispusta jezive zvuke skripanja!!!!!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

jesi li uspeo das nadjes gumice, ako jesi gde tj kako si resio problem

Link to post
Share on other sites