DETONACIJE na M50


Recommended Posts

Pre svega veliki pozdrav pjateljima sa foruma, nisam se neko vreme ukljucivao u forum jer sam imao zdravstvene probleme(pomalo jenjavaju pa sam dobio malo energije za zivot)...da ne duzim, imam m50 motor sa obicnim plinom, kako je doslo lepse vreme auto mi puca kao...i kada ga plaim na benzin i na gas isto je...obavezno mi zatrese haubu, imam malu decu i pomalo me strah sta ce biti po jos toplijem vremenu...ima ugradjene i klapne natavno ali...cuo sam da bi isparivac trebao mozda biti pri usisnoj grani blize i mozda jos jedan ventil ugraditi...da li neko pouzdano zna STA i GDE UGRADITI!!! BIG POZZZ i hvala unapred!

72989504.jpg

motorc.jpg

Link to post
Share on other sites

ovaj uredjaj moze da bude slab za ovaj motor

crevo je predugachko ali to nema mnogo veze sa detonacijama

treba proveriti mixer da li je okrenut na odgovarajuchu stranu (a ovaj mixer josh ima i suzenje na samom ulazu)

poshto su stavljene klapne na granu treba proveriti da li su se pojebale od detonacija tj. da ne vuche falsh na njima (ili bilo gde drugde)

i mixer treba da ima 2 ulaza. 1 za plin a drugi na koji treba nakachiti crevo od ler motora a postojechi otvor zatvoriti

ako je sve ovo ok, proveri svechice i bobine

Link to post
Share on other sites
ovaj uredjaj moze da bude slab za ovaj motor

crevo je predugachko ali to nema mnogo veze sa detonacijama

treba proveriti mixer da li je okrenut na odgovarajuchu stranu (a ovaj mixer josh ima i suzenje na samom ulazu)

poshto su stavljene klapne na granu treba proveriti da li su se pojebale od detonacija tj. da ne vuche falsh na njima (ili bilo gde drugde)

i mixer treba da ima 2 ulaza. 1 za plin a drugi na koji treba nakachiti crevo od ler motora a postojechi otvor zatvoriti

ako je sve ovo ok, proveri svechice i bobine

na isparivacu pise da je snage do 130 kw...klapne cu proveriti a mixer ne znam sta je? Da li je to nesto na isparivacu?...zimus sam menjao jednu bobinu i kabl za svecicu..nista mi drugpo nije rekao majstor...hvala i pozzz

Link to post
Share on other sites

prijatelju imam isti plin na istom motoru i nikad nije pucao (na autu je 5 goina) da ne cuje djavo. ali je se desavalo da nekad kada ga palim (uvek na gorivo) kao malo stucne i ugasi se, kao da bi puko ali nekako to ne uradi. kad sam promenio filter za vazduh (bos) sve je prestalo. sad ne mora da je kod tebe ali ne se znaje zare igra!!! ;) proveri i svecice ili sto kaze babic klapne. uglavnom nadam se da nije nesto ozbiljno!

Link to post
Share on other sites

da, ako je smesa losa sto proveravati sve ovo...;)))HVALA svima, smesa je 'zategnuta' za manju potrosnju, jbm li ga da li hoce zbog toga da puca, a sumnjam na klapne, jos mi je neko rekao da mi klapne nisu dobre, mozda uvlaci fals vazduh na njima...provericu pa cu vam javiti drustvo, ovih dana!

Link to post
Share on other sites