E34 promenjen motor, pa ono...problemi


Recommended Posts

Kao sto u naslovu stoji, auto je bio 535i ubacen je dizel, sada je 524td. Automatski menjac je bio u obe verzije. Ne znam sta je sa diferencijalom uradjeno. Menjac bi trebalo da je onaj HP22, cini mi se da je ta oznaka. Ovako, ne radi mi tempomat, mislim da ne radi jer je skinuta el. bosh i stavljena ona mehanicka sa sajlom. Predpostavljam da tu nema izgleda da to radi dok se ne vrati ona prva. Ne radi mi ABS, merio sam unimerom vrednosti na senzorima i rezultati su mi isti merio sam otpor-ome. pumpa dobija struju, kao i onaj relej za ventile, siguraci su ok, pali lampicu i ne gasi je ni jednog trenutka. Onaj ECU sa desne strane je povezan i potpuno je bio izolovan od vlage, prasine...bas onako OK izgleda. Mogu li da budu prljavi senzori problem i to tako da bas ni jednog trenutka ne ugasi lampicu???

Ne radi mi onaj ekonom ili kako se vec zove skala koja govori o potrosnji, samom time laze mi i OBC o potrosnji auta i preostaloj kilometrazi. Odakle dizel uzima podatke za taj ekonom? Kada ga upalim stoji na 30l, kada krenem preko 10km/h skala ide na 0 litara. Mogu li to da prepravim i kako da bi mi i na OBC-u radilo.

Bord mi prijavljuje gresku da mi fali senzor o nivou ulja u motoru. I ne laze, zaista fali. Mislim da ide u karter sa gornje strane i meni tu stoji neki poklopcic. Ako bih ja negde uspeo da nabavim taj senzor, gde bih ga povezao...tj. sa cime? ima li prikljucak i kako izgleda?

Zasto kada ukljucim prskalice za staklo prvo cujem neko zujanje u inst. tabli pa onda motor krene da pumpa vodu. Cuje sa kao isto neka pumpica ali unutra, negde od prilike iznad papucica gasa... Problem je sto voda mnogo kasnije krene od trenutka kada sam mu nalozio da se staklo opere.

E sada jedno koje nema veze sa zamenom motora, nije mi radilo hladjenje kabine, kada je doslo prolece ostao zarobljen na grejanju. Imam onu automatsku klimu, sa potenciometrima i ostalim glupostima. Kada sam udario malo jace u "tunel" pored papucica gasa prebacio je na hladjenje ali radilo je nekih pola sata i posle sam opet stavio grejanje. Razvalio sam pola kokpita i izvadio onaj ECU od klime sa 4 "jack"-a i onu "sablju" ili kako se vec zove. Promenio sam oba ta dela sve povezao i radilo je perfektno 10-ak dana. Odgovarao je na zadatu temperaturu....sada opet problem. Greje pa ubija na mestu. Zna li neko zasto se to desava?

Onima koji izdrze da procitaju post do kraja srdacno zahvaljujem, hvala i onima koji su pokusali !!!

Link to post
Share on other sites

Cuti ne staj mi na muku. Ubedise me naterase me..... registracija...potrosnja...menjaj... menjaj.I ja poslusah. I tako. Sad cutim i teram dizelajku. Jos imam ove probleme.

Link to post
Share on other sites

Jos nije KASNO, cupaj to napolje, reg po novom i za 2.4 nije naivna. I glavno pravilo Ako vozis BMW ne slusaj nikakve savete i sugestije, samo kazi Ok i teraj po svom. Meni danas lik kaze ' a sto si se resio ovog potrosaca da uzmes, a to skupo za reg i delovi nema nigde i ..........", ja se samo nasmejah i reko mu samo ti teraj tvog golfa tdi i uzivaj.

Link to post
Share on other sites

Ma nema to vise. Pokri se po usima i cuti...tako ti je to. Nego tu smo gde smo.

Nego da ja napravim neki sporazum sa administratorom, da ovaj post razlozim na tri posta jer mislim da cu tako pre dobiti odgovore, izbrisu mi ovaj , a ja napravim tri nova. A mora da zna neko nesto oko ovog sto me muci...

Link to post
Share on other sites
Ovako, ne radi mi tempomat, mislim da ne radi jer je skinuta el. bosh i stavljena ona mehanicka sa sajlom. Predpostavljam da tu nema izgleda da to radi dok se ne vrati ona prva. Ne radi mi ABS, merio sam unimerom vrednosti na senzorima i rezultati su mi isti merio sam otpor-ome. pumpa dobija struju, kao i onaj relej za ventile, siguraci su ok, pali lampicu i ne gasi je ni jednog trenutka. Onaj ECU sa desne strane je povezan i potpuno je bio izolovan od vlage, prasine...bas onako OK izgleda. Mogu li da budu prljavi senzori problem i to tako da bas ni jednog trenutka ne ugasi lampicu???

Tempomat ne moze da ti radi na taj motor.

Jel ti je radio ABS prije zamjene motora?

Da nisi mozda radio nesto oko trapa?

Ne radi mi onaj ekonom ili kako se vec zove skala koja govori o potrosnji, samom time laze mi i OBC o potrosnji auta i preostaloj kilometrazi. Odakle dizel uzima podatke za taj ekonom? Kada ga upalim stoji na 30l, kada krenem preko 10km/h skala ide na 0 litara. Mogu li to da prepravim i kako da bi mi i na OBC-u radilo.

Koliko ja znam, 2.4TD nije imao ekometar niti OBC. Mozda i nisam u pravu.

Bord mi prijavljuje gresku da mi fali senzor o nivou ulja u motoru. I ne laze, zaista fali. Mislim da ide u karter sa gornje strane i meni tu stoji neki poklopcic. Ako bih ja negde uspeo da nabavim taj senzor, gde bih ga povezao...tj. sa cime? ima li prikljucak i kako izgleda?

Ne znam sad, mozda mozes da mu ubacis senzor, da viri, tj. da ga prikopcas na dzek. Ne znam da li postoji 2.4td sa senzorom u karter.

A 3.5 ima senzor pa ti sad javlja da ga nema, jer mozda nisu ti stavili drugu instrumentablu i komplet instalaciju.

Zasto kada ukljucim prskalice za staklo prvo cujem neko zujanje u inst. tabli pa onda motor krene da pumpa vodu. Cuje sa kao isto neka pumpica ali unutra, negde od prilike iznad papucica gasa... Problem je sto voda mnogo kasnije krene od trenutka kada sam mu nalozio da se staklo opere.

Pumpica ti je slaba, tj. nema onu funkciju saukorpe da ti drzi puna crijeva.

E sada jedno koje nema veze sa zamenom motora, nije mi radilo hladjenje kabine, kada je doslo prolece ostao zarobljen na grejanju. Imam onu automatsku klimu, sa potenciometrima i ostalim glupostima. Kada sam udario malo jace u "tunel" pored papucica gasa prebacio je na hladjenje ali radilo je nekih pola sata i posle sam opet stavio grejanje. Razvalio sam pola kokpita i izvadio onaj ECU od klime sa 4 "jack"-a i onu "sablju" ili kako se vec zove. Promenio sam oba ta dela sve povezao i radilo je perfektno 10-ak dana. Odgovarao je na zadatu temperaturu....sada opet problem. Greje pa ubija na mestu. Zna li neko zasto se to desava?

Imas dvozonsku klimu? Na obje strane ista temperatura?

Onima koji izdrze da procitaju post do kraja srdacno zahvaljujem, hvala i onima koji su pokusali !!!

Ma nema na cemu. I tako i tako mi je dosadno, jer na msn nema ni Ivana a nema ni Alexa.

Link to post
Share on other sites

Care ne da si me spasao, taman sam delio post na tri dela...Ostao je OBC i tabla. Sve radi sem tih podataka o potrosnji. Znaci temp, punjenje akumulatora, litara u rezervoaru...tj svi oni testovi kad se otkljuca OBC. Jedino obrtomer laze po malo, ali ne smeta mi previse. Odradio mi komsija lampicu za grejace. OK je sve to. ABS je radio, kazu majstori da nije dirano nista. Ima drug isti 524td sve isto. Njemu radi tempomat i radi mu ekometar ali ima elektronsku BOSH pa verovatno je tu problem za tempomat. A za senzor nivoa ulja u karteru je ostavljeno kao da moze da se ubaci, ima onaj poklopcic da se skine al to ce otpad da radi.

E da imam tu dvozonsku valjda. Biram temp na levoj i desnoj strani i ne ide preko sajlica nego potenciometrom regulisem. U kokpitu ima gomilu oni motorcica koji otvaraju zatvaraju i to. Ima klimu i radi kada ima freona. E to sto prebaci na grejanje nema veze sa motorom jer je poceo da me zeza jos dosta davno ali sada bas maltretira. I zamenim mu sve. radio je lepo 10ak dana i juce opet.

Ljilji puno zahvaljujem na razumevanju i na saradnji kao i na komplimentu...e da i dogovor ostaje ako se odziv ne popravi . Hvala i BMW 528iA prvo hrabro suocenje sa mojim problemima

Link to post
Share on other sites

Kako se programira to? Mogu li sam ili mora strucno lice.

Sumnjao sam na el. magnete, menjao sam ih pre 2 godine ali mislim da te sto sam skinuo su bili bolji od ovih koje sam stavio.

Link to post
Share on other sites